Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit nevezünk szülővárosunknak?

Mit nevezünk szülővárosunknak?

Figyelt kérdés
Elnézést a rossz kategóriáért. Az érdekelne, hogy mit nevezünk szülővárosunknak, ahol megszülettünk, vagy, ahol felnőttünk.

2014. jún. 18. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol megszülettél.
2014. jún. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2014. jún. 18. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a szó azt jelenti,ahol születtem,iskolába jártam,ahová az emlékek kötnek.
2014. jún. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem ott nőttem fel, ahol megszülettem, ezért kérdezem. Köszönöm a válaszokat egyébként, ment a zöld kéz.
2014. jún. 18. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok. Most egy kicsit gondolkodóba estem, mert a párom egy Bács megyei kisvárosban született, de valójában mégsem, mert ott nem volt szülészet, ezért Szabadszálláson jött a világra. A születés utáni néhány napon kívül soha nem élt Szabadszálláson, a személyi adataiban mégis élete végéig az lesz beírva, hogy ott született. Mivel a gyermek és fiatal kora egy részét az említett kisvárosban élte, valamint a családja is több generációra visszavezethetően ott élt, azt tekinti szülővárosának és ezzel teljesen egyetértek. Így viszont az első válaszom nem állja meg a helyét :)
2014. jún. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy hivatalos papírt kell kitölteni, hiába éltél máshol, azt a helyet kell feltüntetni, ahol ténylegesen születtél, mert ott lettél regisztrálva.

Hogy érzelmileg egy másik várost vagy falut tekintesz szülővárosodnak, az érthető, ha ott nőttél föl, de az Adminisráció (így, nagy 'A'-val) nem ismeri az érzelmeket...

2014. jún. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 19. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan valóban az a város ahol születtél. Nem hivatalosan lehet másként is értelmezni. Pl. én Veszprémben születtem (2 napig voltunk ott a kórházban). Ennek ellenére Érdi-nek vallom magamat, mert ott nőttem fel és váltam emberré.
2014. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én esetem kicsit más. Én Kaposváron születtem,tehát a szülővárosom,de Siófokon nőttem fel. Hiába Siófok az a hely ahol felnőttem,nem tudtam érzelmileg kötődni hozzá.Ellenben Kaposvárhoz igen,nagyon szeretem.Középsuliba is ott jártam.Kaposvárt tartom a városomnak,sokan nem értik miért,mert nem ott nőttem fel.Nem tudom megmagyarázni,ez egy érzés.Maga a város nagyon szép,épül szépül,fejlődik,a természeti vonzerő ami a közelében van,szintén sokat jelent nekem.A Zselic vidéke a szülőföldem.A Balatont soha nem tudtam megszeretni..én a dimbes-dombos vidéket szeretem nagyon..❤
2016. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!