Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Horgolásban jártasok mit...

Horgolásban jártasok mit ajánlatok (tű, fonal választás)?

Figyelt kérdés

Szóval én még csak most kezdenék bele ebbe az egész horgolásos dologba, hobbiba és segítséget szeretnék kérni. A technikákkal neten már megismerkedtem és nagyon megtetszett, de ugye ehhez eszközök is kellenének. Hozzátenném hogy netről, ha nem muszáj nem szeretnék rendelni. Szóval ugye vannak azok a vastagabb fonalak, és vannak nagyon vékonyak is, amik inkább cérnához hasonlítanak.

Mi a különbség a kettő között? Mire használhatom a vékonyat és mire a vastagat? Tippelgetésem szerint a vékonyat inkább például egy pillangós kis csipke díszhez, míg a vastagabbakat mondjuk egy sálhoz. Javítsatok ki ha tévednék. És ami a legjobban érdekel, hogy ti milyen boltból (rövidáru, müller) veszitek a fonalat, valamint milyen márkájút? Valamint a különböző anyagúakat (akril, gyapjú, pamut) mire lehet felhasználni? Úgy értem van valami kikötés hogy ebből inkább csak ezt készíts, abból pedig azt?

Horgolótűnél mire figyeljek oda? Milyen anyagból készültet vegyek és ti hol vettétek?

Előre is köszi a segítséget!


2014. jún. 25. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól gondolod a fonallal kapcsolatosan.


Egy terítőhöz vagy hasonlóhoz jó az akril is, sálhoz vagy ruházati termékhez csak természeteset használnék.


A márka igazából mindegy fonalak terén, az egyetlen ami számít az az összetétel.

2014. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól tippelsz, a cérnaszerűen vékonyból finom kis munkákat lehet készíteni, a vastagabbak meg inkább öltözékhez jók.


Én ilyen speckó, gombos-fonalas boltban szoktam vásárolni, de a nevét nem tudom, méteráru vagy mi. (kisker, a szomszéd házban van, ennek ellenére nem tudom a nevét) Tűket is árulnak.

A vastagságot, anyagot, színt általában a minta leírja az elején. A tű vastagságát is le szokták írni, de egyébként a fonalak csomagolásán is fel van tüntetve, hogy milyen vastagságú tű való hozzá

2014. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És egyébként a mintákat honnan veszitek? Net (angol/magyar), újság?
2014. jún. 25. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Bolt tekintetében a Röltex (legelterjedtebb, de az egyik legdrágább), ReaTex (kifejezetten kézimunkás), vagy az a pár fonalas bolt, amelyik a neten is elérhető - nincs túl nagy választék. Bár a Müllerben is láttam már olcsó fonalat, kisebb kiegészítőknek megfelelt. Ha van pénzed, akkor ruhákhoz a helyedben beneveznék prémium minőségű fonalakra (pl. Barka, egyszerűen mesések, az áruk is). Jó választásnak tűnik, mert van állandó horgolótanfolyamuk, horgolókörük, ennélfogva elvileg segíteni is tudnak, ha megmondod, mit szeretnél készíteni. Általános kézimunka-szaküzletben erre nincs mindig garancia. Viszont ha árérzékenyen szeretnél vásárolni, sajnos marad a net. Néha a külföldi oldalak szállítással együtt olcsóbbak, mint a hazaiak. (Vagy fonalturkáló.)

Vékony fonalból is lehet mellényt kötni és vastagból is készülhet poháralátét, de valóban, nem ez az általános. Javasolt középvastaggal kezdeni, DK, 3-as, light worsted, vagy vastagabbal, 4-es, medium, worsted, aran, afghan. (Angol nevek mindenütt.) Ez kb. 4-5-ös tűkkel horgolható rendesen. Ezekre van a legtöbb minta is.

Horgolótűnél a fogására figyelj. Ez a legfontosabb, vedd kézbe, nézd meg, hogy jól tudod-e tartani, kényelmes. Kezdőként nem javaslok sem túl nagy, sem túl kicsi tűket, érdemes nem egy drágába befektetni az elején, hátha nem ez lesz a megfelelő méret neked, szóval ne a lakkozott szögletes bambusz-tűkészlettel kezdj. Azt hiszem, a Prym márka elég megbízható, közepes árfekvésű. Minden mértben lehet kapni idehaza és műanyag, csúszásgátlós nyele van, ami sokat segít az elején. Régi fém tűvel ne kezdj, nem mintha rossz lenne, csak fémszagú leszel tőle. :) (Tapasztaltam.) Én mindenhol vettem, Burda Stúdió, Müller, Röltex, rendeltem a netről is.

Minták terén én maradok a netnél meg néha kapok horgolós újságokat, de van kedve a fenének átszámítani a német fonalvastagságokat. (Magyar újság már nincs, én úgy tudom, az Amelie megszűnt.) A Ravelry nevű oldal az egyik legnagyobb gyűjtő, itt minden nyelven találsz mintákat, de az angol az általános. A japán mintaleírásokat az elején érdemes kerülni, teljesen más világ, mint az összes többi, viszont gyönyörűek tudnak lenni.

2014. jún. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vékony bolyhos fonal se rossz szerintem kezdésnek. 2 szállal is lehet ám kötni, horgolni.

Ha ennyire kezdő vagy, érdemes turkálni kibontható pulóvert vagy kardigánt. 4 mm es kötőtűnél kisebbel ne gyakorolj...

Horgolót azt hiszem írták már....

inkább a nem mintást vedd meg ere a célra, mert néha szép mintásak.

2015. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!