Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Atombiztos atombunker építése?

Atombiztos atombunker építése?

Figyelt kérdés

nem tervezem hogy atombunkert építenék mert nincs rá pénzem viszont a jövőt nézve ez lenne a leg célszerübb.

addigis tudtok forrásokat linkelni atombunker tervrajzokról?

kritériumok:

a bunkernek 8 főt el kell látnia 1 évig.

a bunkernek védenie kell attól a robbanástól ami a bunkertől 2-3 kilóméterre történik.


és egy lista is jó lenne arról hogy háborús időkbe mikkel kellene felszerelnem a házamat. (mert ezt valószínüleg hamarabb megvalósítom mint az atombunkert)


10-20 éven bellül itt valami biztos hogy lessz.



2014. jún. 25. 16:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%
Osztán 100 évig ott lesztek lent a bunkerban? 1 év múlva még lakhatatlan lesz a Föld.
2014. jún. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
A 8 főben az ápoló is benne van?
2014. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%
A National Geographic-on ment/jelenleg is fut,nemtudom,egy sorozat,valami világvegevárók vagy mi volt a címe,abban mutogattak Amcsikat,akik kemény pénzeket öltek bele bunkerépítésbe,raktároztak,halmoztakfel brutál mennyiségű élelmet,konzerveket,fegyvereket gyűjtöttek,képezték magukat egy esetleges radioaktív,vagy járványfertőzéses apokalipszis utáni életre,egy masszívabb krumplispincén már én is gondolkoztam,mert tényleg lehet rá szükség a következő 10-20 évben,amúgy is BearGrylls-fan vagyok,ha lenne erre keretem,már javában építeném a saját bunkeromat.
2014. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Nincs semmi értelme. Egy atomcsapás után, ha feljössz a bunkerből, mihez kezdesz? Elölről mindent, mint a kőkorszakban? Termelni sem tudnál, mert a radioaktív föld erre alkalmatlan, és a radioaktivitás nem szűnik meg egy év alatt.
2014. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
igazatok van abban hogy 1 év nemelég hanem minimum 100 év de van olyan bunker ami addig eltart. jó lenne ha az emberek tudnának téli álmot aludni. (génmanipuláció)
2014. jún. 25. 18:09
 6/31 A kérdező kommentje:
3-dik válaszolónak: igen tudom régebben én is néztem azt a műsort.
2014. jún. 25. 18:10
 7/31 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne lehetne megoldani? A radioaktív sugárzás miatt lent, mesterséges fénynél kellene a növényeket termeszteni, és talán takarékosságból áttérni a vegetarianizmusra. Nagy valószínűséggel állat se maradna, tehát ha valamit akarsz, akkro azokat is kell elrakj. Egy amolyan Noé-bárkályát. Megoldható lenne, esetleg valami speckó sugárzás elleni fóliával leteríteni a földet egy darabon, vagy inkább körbe valami fallal, ami később csak speckó üvegre cserélve termőföldet biztosítana. CSernobilból kiindulva 20 év után a természet hellyel-közel regenerálódik. Ha van honnan. De egy olyan méretű atomtámadás, amit elképzelsz, nagy valószínűséggel kiirtaná az emberiséget. TEhát lehet 20 évig élnél ott lent, vagy akár 50-ig, de 8 emberrel baxarinthatod. Ahhoz minimum 1000 ember kéne, hogy valahogy meglegyen oldva az emberiség további szorsa, és rengeteg jószág, növény. A nélkül tök mindegy. Ha, a robbanástól nem robbanna szét a Föld, és pályájáról letérve vagy porrá égnél, vagy jéggé fagynál.
2014. jún. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges. Ha sok sugárzás jut be gyorsan halsz meg, ha kevés akkor lassan. Nincs tiszta víz, nincs tiszta levegő, nincs áram, nincs fűtés, és nagyon szomorú lenne a generátorok mutatóit bámulni, hogy mikor fogy ki a benzin.
2014. jún. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

7-dik válaszoló: erre már én is gondoltam de ez nem több milliós hanem több miliárdos költségekkel járna.

én a fejemben már kialakitottam egy ahoz hasonló rendszert amire te gondolsz csak az amit én kalakítottam lehetővé teszi hogy örökké ott benn éljünk kényelmesen. de ez tuti hogy soha nem fog összejönni mert túl sok pénz.


8-dik válaszoló: hidegfúzió gondolom még nem hallottál róla és nem is fogsz ez egy olyan módszer ami sokkal olcsóbb és sokkal biztonságosabb és sokkal hatékonyabb minden más áratermelő rendszernél. akik ezt feltalálták találmányukat még a debreceni egyetemen is bemutatták. de aztán letiltották szabadalmukat és onnantól kezdve senki sem használta.

7-dik válaszoló elmondta hogy a levegőt a növények megtermelnék a vizet pedig megtisztítanánk és vissza forgatnánk a rendszerbe.

2014. jún. 26. 12:51
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
Ennyire félsz a haláltól?
2014. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!