Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2 éve örököltem egy családi...

2 éve örököltem egy családi házat. Néhány hónapja kiderült, hogy bedöglött a vízóra, túl sokat mért. 3 hónap elteltével ki is jöttek kicserélni. Normális dolog a következő?

Figyelt kérdés
Ekkor kiderült, hogy 2 éve (tehát mikor megörököltem) lejárt a vízóra hitelesítése. Mióta kicserélték mindössze 8 m3-t fogyasztunk havonta a mérő szerint, szemben az ezt megelőző 12-25 m3-el.A problémám pedig az, hogy ugyebár megreklamáltam néhány hónapnyi fogyasztásunkat, mert irreálisan sok volt, de mivel lejárt a hitelesítése az órának (a vízmű kötelezettsége lett volna lecserélni) , így nem kérhetem a bevizsgálását, hogy jól működött-e, viszont a vízmű kiszámlázhat nekem az elmúlt két évre egy újabb számlát, aminek az alapját még az az időszak képezné, amikor nem csak mi laktunk a házban, hanem jóval többen, és egyértelműen többet is fogyasztottunk, mint az utóbbi 2 évben. Ezt a Fogyasztóvédelmi Hatóságtól tudom. Remélem érthető volt, hogy mi a probléma. :)
2008. aug. 1. 16:23
 1/4 anonim válasza:
Írj a fogyasztóvédelemnek!!4
2008. aug. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az, hogy ők mondták, hogy a vízműnek joga van a 2 évvel ezelőtti fogyasztást kiszámlázni nekünk az elmúlt két évre is, hiába ők a hibásak, és nem mi....
2008. aug. 1. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A vízszolgáltatónak a számlázás alapja a hitelesített óra.

Számlázás alapján nem hitelesített óra nem képezheti.


A szolgáltató nem jogosult nem hitelesített órára számlát kibocsánati. Ekkor jön az a "trükk", hogy az előző évek forgalma alapján becsült fogyasztást számláznak. Azonban ha te ezzel nem értesz egyet, a bizonyítási teher máris náluk van, mivel nincs óra, nincs bizonyíték. Változtak a szokások, a körülmények, csökkent a létszám, ez mind indok a kevesebb fogyasztásra.


Írd meg nekik, hogy nem hitelesített mérőórára nem jogosultak számlázni, valamint írd meg nekik, hogy nem ismered el az általuk becsült fogyasztást, mert a körülmények és a létszám változott. Ezért a kérdéses időre x m3 vízfogyasztást hajlandó vagy megfizetni, de többet nem. Ezen vízfogyasztásra (ha még nem fizettél be nekik) kéred a csekket, hogy rendezhesd. Minden további vízfogyasztásra vonatkozó követelésüket támasszák alá, illetve bírósági úton kérjék igazukat. [Te nyersz a perben, mert mégcsak a becsült fogyasztásból származó bevételüket is visszakövetelheted, mert nem tudja bizonyítani, hogy te tényleg fogyasztottál!]

2008. aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hű, köszi. :)
2008. aug. 1. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!