Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A macska kilyukasztotta a...

Morzsa kérdése:

A macska kilyukasztotta a medencét. A púder eltömíti a lyukakat? Ötlet a foltozásra?

Figyelt kérdés
Idén vettük a medencét a tescoban,téglalap alakú,4000ft-ért.(kék-fehér).A macska kilyukasztotta,tiszta apró lyuk az egész.Ami a medencéhez járt 6x6 cm-es folt,az kevés lett az összes lyukhoz.Elég apróra vágtam,de még mindig vannak valahol lyukak.Amikor felfújtattam,kb.35 perc elteltével már újra puhák voltak a medence falai.Most dobjam el az új medencét?Használhatatlan lett.Így nem lehet benne fürdeni.Hallottam,hogyha púdert fújatok bele,az betömíti a lyukakat.Valaki próbálkozott már ezzel?
2014. júl. 8. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

[link]


Én a 100-as boltban vettem 300Ft ilyesmi szettet, és azzal foltoztam be ahol eresztet. Nekünk a kutya a medence alját lyukasztotta ki vagy 10 helyen, meg a karimát még kettőn. Befoltoztam, és semmi hibája nincs, sem a vizet, sem a levegőt nem ereszti. kicsit hülyén néz ki, de hát istenem, két éve tart.

2014. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez komoly?Mindegyik 100-asban lehet kapni? Megnézem majd.Esetleg eurocent? Az a baj,hogy több mint 10 lyukat vettem észre,és oda ragasztottam a foltot.De hogyan találhatnám meg a többi lyukat?Tegnap kb.4 órahossza ment el a keresgélésre és foltozásra,sikertelenül,mert még valahol vannak lyukak.
2014. júl. 8. 09:06
 3/9 Shai-Hulud ***** válasza:
30%

Most teljesen őszintén: egy 4000 Ft-os medencén szórakozol már több mint 4 órája, és még rá akarsz áldozni a szabadidődből(!!!!!) pár órát, ami után még mindig nem biztos, hogy jó lesz a medence...


Miért nem veszel egy másikat???

2014. júl. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, nálunk lehet kapni.


A lyukak megtalálásához nem kell sok minden. Egy üres spriccolós flakon, folyékony szappan (tusfürdő, sampon) meg víz, meg egy alkoholos filc. Mikor fel van fúja a medence gyűrűje, a szappanos vizet spriccelsz rá. Ahol habzik, buborékol, ott lyukas. Bejelölöd alkoholos filccel. Amikor körbeértél, hagyod megszáradni, és lehet foltozni a bejelölt lyukakat.

2014. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Bocs 3 as,hozzád ömlik be a pénz,azt lehet kiolvasni a válaszodból,amig másnak ez az összeg igen is nagyon nagynak számíthat .
2014. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hogy miért nem veszek másikat?Azért,mert nincs rá megint pénzem.Nem csak arra keresek,hogy medencét tudjak venni.


Kipróbálom a szappanos vizet.Remélem így könnyedén észre fogom venni a lyukakat.

2014. júl. 8. 16:03
 7/9 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

"Bocs 3 as,hozzád ömlik be a pénz,azt lehet kiolvasni a válaszodból,amig másnak ez az összeg igen is nagyon nagynak számíthat ."


"Nem csak arra keresek,hogy medencét tudjak venni."


OK, akkor számoljunk:

Azt írod, nem arra keresel. Ezt mondjuk megértem. De ezek szerint DOLGOZOL. Vagyis ennyit (4000 Forintot) legrosszabb esetben is egy munkanap alatt megkeresel. Még minimálbéren is! (Számolj utána.)


Vagyis azzal, hogy eddig már fél napod elment a javítással, és valószínűleg még fél napod el fog menni, máris egy egész napot eltöltöttél vele. Ugyanennyi idő alatt a munkáddal is megkerested volna ugyanezt a pénzt.

Ha megvetted volna, akkor egy munkanapodat áldoztad volna erre a célra.


Ami a különbség, hogy neked így a SZABADIDŐDBŐL ment el ez az idő, vagyis nem a munkaidődet, hanem a szabadnapodat töltötted azzal, hogy medencét javítasz, aminek ráadásul az eredménye is kétséges. Nem tudom, te hogy vagy vele, de nekem a szabadidőm nagyon drága, sokkal drágább, mint a munkaidőm, már csak azért is, mert ebből csak hetente kettő van...


Szóval így szerintem sokkal több energiát fektettél már eddig is a javításba, mint amennyiért vehettél volna egy másik medencét, ami BIZTOSAN jó. Így meg eltölthetsz vele még pár órát, rááldozhatod még egy fél vagy egész napodat, ami után lehet, hogy ugyanitt fogsz tartani.


És a végén mégiscsak vehetsz egy másik medencét, csak éppen közben egy vagy két SZABAD napodat is elvette a dolog...


Nem szidni kell engem, hanem ezeket végiggondolni. Ha ezután is úgy döntesz, hogy neked inkább megéri tovább bajlódni a megtalálhatatlan lyukakkal, akkor persze ez a te dolgod. Én viszont inkább rááldoznék 4000 Forintot.


És nem, nem vagyok milliomos, és nem keresem halálra magamat. Egyszerűen csak a szabadnapom, amit a családommal is tölthetek DRÁGÁBB 4000 Forintnál.


(3. voltam.)

2014. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én nem vitatkozom veled,de a minimálbért tudod nagyon nehéz beosztani,erről neked valószínű fogalmad sincs.Miért zavar az téged,hogy én próbálom olcsóbban megoldani a problémát?Ráadásul az én szabadidőmet használom és nem a tiédet.Egyáltalán minek írsz,ha csak kritizálni tudsz?Menj inkább és foglalkozz a családoddal,és ne itt osztogasd az észt mindenkinek!Neked az időd az okoskodással megy el!Ha te két kézzel szórod a pénzt,ám legyen...ettől függetlenül nem kell a másikat lenézni,mert nehezen tud kiadni 4000ft-ot.Csak neked megsúgom kedves okoskodó,hogy napi 2600ft-ért melózok.Ha van egy kis eszed,akkor kitudod számolni,bár nem biztos,hogy havonta mennyit keresek,és ha hiszed ha nem,ebből kell gazdálkodni.De még jó,hogy nem te mondod meg,hogy mikor vegyek új medencét.Nagyon szánalmas vagy!!!!
2014. júl. 8. 19:13
 9/9 Shai-Hulud ***** válasza:
18%

Figyelj csak, nem kell ám oltogatni, mert JAVASOLTAM valamit - és nem KRITIZÁLTALAK.

Természetesen a javaslatomat nem kötelező megfogadni, tökéletesen igazad van, hogy ez a TE saját szabad időd, és ez nem fáj nekem.

És abban is igazad van, hogy valószínűleg tényleg jobban tenném, ha a családommal foglalkoznék ahelyett, hogy próbálok valamilyen tanácsot adni néhány kérdezőnek, aki utána nekem támad, mert nem tetszik neki amit írtam.


Nem én vagyok szánalmas, hanem az, aki így viselkedik.

De természetesen ez is csak az én véleményem, nem biztos, hogy egyetértesz vele. :-)

2014. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!