Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány éves korotokra lett...

Hány éves korotokra lett saját lakásotok? Hogyan sikerült megvenni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 20. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vettem, 36 évesen építettem, de majd csak 59 éves koromban lesz az enyém, ha megérem.

Volt egy kis örökségem, abból vettem egy telket, eladtam a felét, így lett ingyen telkem. A pénzből bevezettem a közműveket és megcsináltattam a terveket, majd elzálogosítottam anyám házát, így kaptam 8 millió hitelt, abból kezdtem építeni.

2014. júl. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

34, hitelt is kellett felvenni.


Főleg a félretett pénzünkből, de rááldoztunk mindent ami jött az önkéntes magánnyugdíjat és amikor az államiból visszautaltak azt is ráköltöttük. Innen-onnan még befolyt szerencsére 2-3millió, azt elköltöttük a felújítására. Még 13 évig fizetjük a részleteket, de nem vészes összeg, kb. 2 napi keresetem.

2014. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22 évesen, úgy hogy meghaltak a szüleim 1986-ban. Egyetemi hallgató voltam akkoriban. A hitel felét szüleim kifizették, a másik fele rám maradt. Közben a kamat 3%-ról 33-ra emelkedett! Ez a lakás akkoriban egy Lakószövetkezet része volt, 4 emeletes. 49 éves koromra tudtam megvenni azt a családi házat Debrecen mellett Józsán, ahol jelenleg is lakom, és minden tekintetben elégedett vagyok vele, én is és a családom is.
2014. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
20 évesen. Nem én vettem, hanem kaptam, de megbecsülöm minden négyzetcentiméterét, és tudom, hogy milyen nagy lehetőség ez az életben, és milyen kevés embernek adatik meg, akkor is rengeteg munka árán. 9 évnyi állami nevelés után kaptam végül is különféle támogatások révén, és ez azt jelenti, hogy mára van egy tehermentes, 2 szobás kis lakásom. :) Én azt mondom, köszönöm anyámnak, hogy eldobott, apámnak, hogy nem ismert el lányának, a családomnak, hogy megtagadott, mert egy erős lány lettem, aki tanulhat, dolgozhat, és ehhez kapott egy olyan hátteret, ami otthont és biztonságot nyújthat.
2014. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!