Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kéményes fali gázkazán! Azok...

Kéményes fali gázkazán! Azok írjanak, akikkel megtörtént az, hogy visszafele áramlott az égéstermék a kazán tetején a csőkivezetés mellett. Megbírták-e oldani, hogy hosszú ideig ne jöjjön be gáz?

Figyelt kérdés
Mert nekem több esetben visszajött. Eco-baxi, nem turbós,lángmodulációs.Az égéstermelő lemezekből pedig kiégtek a popszegecsek.tt zl
2010. jan. 10. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nálunk ilyen történne, már rég konzultáltunk volna a szerelővel és a kéményseprővel, nem a neten várnánk erre választ. Az életetekkel játszol, állítsd le a fűtést, és azonnal telefonálj szakembernek! Az is lehet, hogy beleesett valami a kéményetekbe, és eldugította.
2010. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,hogy aggódsz értünk, csak az a gond,hogy én másokért aggódok.Mindig csak addig jutnak el,ha valakivel történik gázmérgezés,hogy a kéményt ellenőriztessék.Valójában más is okozhatja ezt a jelenséget,hideg-meleg áramlatok.Ezek a készülékek nagyon jó hatásfokkal dolgoznak,ezért pl. állandó 60fokon keringetve a vizet igen alacsony füstgáz keletkezik, ami nem mindig bír megbirkózni az áramlatokkal.tt.zl.
2010. jan. 10. 18:36
 3/4 Hortobagyi ***** válasza:

Feltételezem hogy külső égésterű kazánod van


1, Ellenőrizd le a kémény huzatát.

2, Történt e változás a felső építményben?

3, Lehetséges hogy nincs levegő utánpótlás.


Jó tudni, 1 m3 gázhoz 15 m3 levegő kell.

Szorozd fel a napi fogyasztásoddal és rájössz hogy időnként vákuumos a lakásod. Ezért áramlik vissza a füst.


Megoldás, fúrd meg a falat a kazánhoz legközelebbi helyen, legalább 100 mm es fúróval. Lehetőleg lépcsőházi oldalról. Ahol 14- 17 fokos levegő fogy beáramlani. Nem lesz vákuumos a lakásod. Lélegezni fog a házad. A gázszámlád 1000-1500 Ft-al több lesz a téli 4-5 hónapra. De a te életed meg a családod élete megér annyit ugyae?

2010. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az utóbbi válaszolónak kösz a tippet.Egyenlöre nem fúrók.Viszont beépitettem egy hőérzékelőt, mert a gyári csak +75-fokon kapcsolt volnaki, vagyis soha ,mert a kezem állja a kéménycső melegét.Így ha visszafele jön ,akkor kikapcsol és csak a keringetőszivattyú megy ,aztán csak ha újra élesítem, akkor indul újra.Különben az Oceán Baxi a konyhába van kb 10 éve és már az elején kiprobáltam ,mert érdekelt,hogy mit tud ez a kazán, mert aki bevezette a gázt, Ísten nyugasztalja ,ő mondta,hogy ezzel nem fogtok befulladni és nagyot csodálkoztam, mikor vártam,hogy mostmár ki kéne kapcsolnia. Szerintem képtelenségnek tartom,hogy csak nekem van ilyen gondom.Ha a kandallót hassználjuk mindig visszajön csak ha előtte ajtót nyitunk akkor jó,pedig a konyha ablaka nem gumitömítéses és bukóablak és holtjátéka is van ,de ez is kevés a gáz belobbanásakor.
2010. ápr. 5. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!