Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy káosz a hűtőm! Hogy pakoljak?

Egy káosz a hűtőm! Hogy pakoljak?

Figyelt kérdés
Lehet, ez dedós dolog, de nekem gondot okoz. Nem látom át, mi van benne, nem férek el. Sok a zöldség-gyümölcs, az sem helytakarékos...sajnos nem tudok sűrűn vásárolni, muszáj spejzolni.
2014. aug. 1. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is spejzolok, sok csomagolt cuccot veszek.

Nekem az jött be, hogy az egyik polcra mondjuk a tejtermékeket teszem, szavatosság szerint (tehát előrébb, ami hamarabb lejár, hogy kézre álljon). A polcon belül mondjuk a kemény sajtok egy sorban egymás mögött, friss sajtok egymás mögött, joghurtok egymás mögött. A következő polcon a husik: csomagolt angolszalonnák, sonkák.

Gyümölcsöt szeretem dobozba rakni, hogy ne szívják be a hűtőszagot. De belül párolognak, és a víz befolyik alájuk, így olyan doboz a legjobb, amiben alul rács van vagy hullámos. Zöldség ugyanígy.

Italok az ajtóban illetve az alsó polcon fektetve.

Aztán vannak még a megbontott kompótok, lekvárok, olívák... ezek is egy polcon vannak.


Igen, nehéz a hűtőt koordinálni, ha sok a cucc, ráromlik az emberre egy csomó minden, mert nem látja, hogy mi van ott...


Szép nagy, praktikus hűtőd van? Ha nem, érdemes invesztálni. Nekem az a modern fajta van, ahol alul a mélyhűtő, felül a hűtő, ez nagyon jól átlátható, mert szemmagasságban van. A mélyhűtőt meg telirakom ilyenkor mézédes szezongyümölccsel - botmixer és doboz... Egész télen örülök neki!


:)

2014. aug. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Elmondom, én hogy csinálom, de pl. nem írtad le, mekkora a hűtőd, úgyhogy nem biztos, hogy nálad is beválik.


A legfelső polcra teszem a tejtermékeket (a tejen kívül), tehát tejföl, joghurt, sajt, vaj stb. + a felvágottat, sonka, szalámi, parizer


Alatta egy viszonylag kis magasságú polc van, oda a dobozos / zacskós tej (még felbontatlanul) + a lehűteni szándékolt üdítő. De persze ha nincs tele, mehet oda valami laposabb dolog is, süti, vagy műanyag tál, amiben van valami.


Alatta egy nagyobb magasságú polc, ide rakom, ami lábasban, vagy magasabb tálban van.


Alatta megint egy kisebb polc, alacsonyabb műanyagtálaknak, egyéb cuccoknak.


Zöldség + gyümölcs a kihúzható kosárba


A felbontott cuccokat az ajtóba rakom, tehát befőttek, lekvárok, felbontott tej, majonéz, stb.


Az ajtó felső részén levő kis tálcába rakom a tojást (ha már csak 1-2 van, nem őrizgetem a dobozt), a fel nem használt fél hagymást, vagy paprikát.

2014. aug. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!