Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért jobb városban élni mint...

Miért jobb városban élni mint vidéken? Vagy fordítva

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 23:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
62%

Én vidéki vagyok. Számomra falun lakni azért jobb, mert zavar, ha nem látom éjszaka a csillagokat.

20/F

2014. aug. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Bemásolom azt, amit egy másik kérdéshez írtam.


"Bevallom, Budapesten lakok, Zuglóban. Megmondom, hogy mit szeretek benne a falusi élettel ellentétben. Ez nem kötekedés, de hátha kicsit jobban érthetővé teszi a dolgot.

- nem zajos a környék, mégis 20 perc alatt a belvárosban vagyok. Súgok: vannak kertes házak is, amiknek szintén kb. akkora a zajterheltsége, mint egy falusi háznak, mivel benn van a kertváros kellős közepén, 5 utcára a főúttól.

- tényleg jól esik, hogy nem egyfajta szolgáltatóból kell választanom, hanem megnézhetem, hogy hmmm... ennyi a UPC? Megnézem a T-t... na, ez már jobb. Várj, hogy van az utcában DIGI is? Na, az mégolcsóbb! Érted?

- örömteli, ha a ti falutokban már van szennyvízhálózat, de ez ma még akkor is ritkaság. Nekem valamiért nem hiányzik félévente hívni a szippantós tartálykocsit, és örömködni a szagokban, amik ugye akkor igencsak előjönnek... megéri fizetni azt a csatornadíjat (ami egyébként benne van a közös költségben, ami tartalmazza a szemétdíjat, a szelektív díját, a ház biztosítását és védelmét)

- éjszaka, ha bulizok, későig tart a mozi, színház, vagy bármi egyéb okból, nem kell taxit hívnom, vagy mást elszalajtanom magamért, ott az éjszakai járat. Mondj még egy lehetőséget, ami hajnal 2-kor 350 Ft-ért elvisz innen oda.

- volt már rá példa, hogy éjjel 1-kor a barátnőmnek elég komolyan elkezdett fájni a foga, semmi nem segített. Akkor nagyon jó volt, hogy ott van az Örs vezér terén az ügyeletes gyógyszertár

- ha majd egyszer (remélem) lesznek gyerekeim, akkor nem 1 óvodából / általános iskolából tudok válogatni, vagy bevállalni azt az időveszteséget (és benzinpénzt!!!), amíg beviszem a városba egy jobb iskolába

- középiskola: a legtöbb faluban egyáltalán nincs. Persze, a gyerek már 15, buszozzon csak, de pl. a barátnőm is 30 km-ről járt be a gimnáziumba, hajnal 5-kor kellett kelnie, hogy busszal beérjen.

- sört nem, de mást már igenis vásároltam éjszaka. Mert itt nem úgy működnek a dolgok, hogy előre eltervezem 3-5 nappal (vagy 2 héttel), hogy mit főzök, hanem ha éjfélkor megkívánom a gyrost, akkor elsétálhatok a TESCO-ba, és megvehetek hozzá mindent, vagy urambocsá éjszakai busszal fél óra alatt a Móricz Zsigmond körtéren vagyok, és választhatok három 0-24 gyrosos között.

- megfigyeltem, hogy akik falun élnek, azok egy idő után beszűkült életet kezdenek élni, akaratuk ellenére. Mert messze van a város, messze van az első könyvesbolt, a mozi, és akkor már inkább ledöccenek egy sörrel meg egy tányér pörkölttel a Barátok Közt elé, jó lesz az is.

- és sokaknak utolsó szempont: én szeretek tenni a környezetemért, és fontos a környezetvédelem. Nem tudom, hogy falun milyen lehetőség van szelektíven gyűjteni a szemet. Tekintve, hogy ahol jártam, ott még az udvaron égették (!) el, nem sok.

+ a jövő a városoké, környezetvédelem szempontjából. Sokkal kisebb az ökológiai lábnyom, ha emberre lebontva nézzük. Mert ha valaki megtermel valamit a kertben falun, az dicséretes, de ma már kevesen folytatnak önellátó vagy akárcsak fél-önellátó életet.

És nekem, aki bár 80 m2-en élek, de - van alattam-felettem két másik ember, a lakás szelektíven gyűjt, a boltig, iskoláig, kultúráig max 2-3 kilométert kell utazni, azt is tömegközlekedéssel - SOKKAL KISEBB az ökológiai lábnyomom, a káros anyag kibocsátásom, mindenem. Nekem ez is fontos."


Gyakran úgy érzem, hogy akik a falu mellett teszik le a voksot, csak annyit tudnak mondani, hogy "csend van" és "tiszta a levegő". Csak az a gond, hogy ezt a két dolgot bármelyik kertvárosi részen meg lehet kapni.


És ezeken felül semmi mást nem látok, amiért megérné naponta minimum kétszer kilométereket autózni egy töredezett aszfaltúton, minden nagyobb bevásárlást, étkezést egy hétre előre megtervezni, mert akkor járok a városban a hipermarketben, és élni az életet egy földúton, tyúkólakkal, folyton valami gépet bőgető szomszédokkal, otthonkás pletykás nénikkel, rosszabb esetben munkanélküli kisebbségi vagy nem kisebbségi családokkal körülvéve élni.

2014. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Városban több a qrva, falun meg egyszerübb tudni, hogy ki az.
2014. aug. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Haha 3# ez énem nem nagyon érint
2014. aug. 8. 00:04
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi 2# és neked s 1#
2014. aug. 8. 00:05
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj, hogy a vidéki szó hallatán egyből a falura meg a tanyákra asszociáltok.
2014. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Kettes jó dolgokat írt de azért nem minden falu egyforma, ahogy a városrészek sem.

Ma már vannak olyan falvak, amik közel vannak a nagyvárosokhoz, kiépültek tehát van minden.

Persze jó dolog, hogy minden az ember szájában van...de nekem nem lenne nagy durranás néha bebuszozni egy városba mert az sem mindig tart tovább, mint itt eljutni A-ból B-be egyébként meg munka után hazafelé is be lehet ugrani bárhová.Én egyébként is tervezgetős fajta vagyok tehát én tudom, hogy a következő két-három napban, mit akarok főzni vagy csinálni más téren.

Nekem mindig van itthon minden, ami kell nem szoktam hirtelen fejetlenül rohangálni. Elég szervezett emberke vagyok.


Falusi rokonaim busszal 5-8 percre vannak a vasút állomástól és azon a településen van Tesco, Spar, Lidl, Penny meg egyebek, a nagyváros meg max. 15-20 perc.

Itt Pesten a tesco 35 perc séta mert épp nem megy arra semmi esetleg kislattyogok a troliig két sarokkal arrébb, várok rá eleget félig elvisz aztán ugyanúgy gyalogolhatok.

A munkahelyeimre is kb. 50-70 perceket utazgattam.


Egyébként meg mindenkinek mások az elvárásaik.

Én itt születtem Pesten de gyűlölöm.

Hiába mondják azért a kertvárosi levegő messze van a vidékitől.

A szomszédok se, mind öregek de itt is vannak otthonkás, vén pletykafészkek.

A zaj meg ugye nem mindegy honnan jön. 20 méterrel távolabbról, amit még csökkent egy jó ajtó ablak vagy egy vékony téglafal másik oldaláról.

Lassan két éve folyton van valami lakás felújítás a házban. Mindenki tudja, mivel jár...

Én nem vagyok egy pörgős menőkés ember sok hobbim van el tudom magam foglalni.


Nálam a vidék a nyerő.

Nincs mindenhol kisebbség.

Van jó levegő -tudom sablonos - kert, saját tér, imádok kertészkedni, jól érzem magam a növények közt itt is van cserepekben paprika, paradicsom, uborka, spenót, borsó szeretek velük vacakolni és nézni, hogy növekednek aztán leszedni, megenni...régi álom egy kertes ház de sose lesz rá pénzem.


Földszinten lakok, elegem van abból, hogy az emeletiek valamiféle mély szeméttárolónak nézik a földszintet, mintha ott nem laknának emberek. A nyakunkba seprik a mocskukat és nem lehet rájuk hatni. Újabban a postaládájukba szórom vissza a cigicsikket és egyebeket na abból kezdenek érteni...

Elegem van abból, hogy a 6 lakásból 3 albérlet, ahol évente akár többször is költöznek, újítgatnak, idegenek jönnek-mennek némelyikkel még tömegben sem szívesen találkoznék nemhogy még a szomszédságomban.

A kedvencem meg az, amikor a felettem lévő kiskölkök neki állnak rohangálni, ugrálni meg a gangon biciklizni azzal a kis műanyag 3 kerekűvel, aminek a kereke is kemény műanyag és olyan érzése van az embernek, mintha tankok mennének az ember feje felett.

Zugló tényleg jó hely de a lakások ott egy melósnak megfizethetetlenek és hangos szomszédok mindenhol vannak.

A fél ország itt tülekedik a járműveken kb. háromszor annyi ember van, mint pár éve, a lakások is zsúfoltabbak így hangosabbak az albérlők miatt.


Megmondom őszintén, hogy 20 évnyi emberekkel való foglalkozás, millió szomszéd után már tele a puttonyom az emberekkel és szeretnék belőlük minél kevesebbet látni, hallani.


Egy pörgős fiatalnak vagy egy kisgyerekes családnak a falu tényleg egy punnyadás lehet de egy gyerektelen, energikusabb embernek épp jó. Már ha olyan a habitusa.


Egyébként ha már választani kell akkor jó lenne nekem Pest vonzáskörzete a külső kerületek Rákosakármi vagy Budaörs, Budai rész széle nem is kéne vidékig rohanni de ki a városból mert a belvárost egyre nehezebb elviselni.

2014. aug. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

"Az a baj, hogy a vidéki szó hallatán egyből a falura meg a tanyákra asszociáltok."


1. Ez így helyes. Nem szeretem azt a szemléletet, hogy van Budapest, meg van a vidék. Debrecen, Szeged, de akár Veszprém, Eger, Nyíregyháza miért lenne vidék?


Ami pedig a kisvárosokat illeti... elég éles a választóvonal (szerintem). Az ilyenek, mint Sopron, Keszthely, Dunaújváros, Hódmezővásárhely, Gyula, Hajdúböszörmény, Szerencs, Cegléd, Záhony stb. még akár oda is sorolhatók a megyeszékhelyekhez. Legalábbis "kínálatuk" szerint.


Viszont az "eggyel kisebb" fajta, mint pl. Celldömölk, Fonyód, Mezőkövesd, Jászberény, Baktalórántháza, Felsőzsolca, Berettyóújfalu stb. pedig már nem tud nagyon sokkal többet kínálni, mint egy kiépültebb falu.


2. A kérdező azt mondja, hogy "városon, vagy vidéken". Ami nem város, az egyértelműen falu.

2014. aug. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A 3--assal vitatkoznék. Nálunk a faluban arányait nézve semmivel sincs kevesebb qrva mint Pesten.
2014. aug. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

"Ami nem város, az egyértelműen falu."

Ahogy vesszük. Hivatalosan faluban lakom, de fizikailag 4 km-re van tőlem a falu határa, még a szomszéd falu is közelebb van, azt hiszem :D


Ember- és településfüggő a válasz. Én laktam már Budapesten belvárosban, Budapesten zöldövezetben, hegyen, nagyvárosban, nagy faluban (17 ezres), kis faluban (2000 fő) és most 2 falu között. Itt most nagyon jó (rá is költöttünk annyi pénzt a házikóra, hogy a feléért se tudnánk eladni, most már maradnunk kell :D) Szeretem a kilátást, a saját kutat, a kertet tele gyümölcsfával és díszbokorral, a környező erdőket, patakot és elég nagy tavat...

A bevásárlás nem gond, sokkal nagyobb a mozgásigényünk, mint ami a faluba betekerést igényel, de ez lehet a szomszéd falu is, az is csak 8 km és jó zöldségesek vannak. Sose tervezek előre ételt, egyszerűen mindig van itthon minden, ami nekem kell. Tojásért elég a szomszédba menni.

Motorozni, rokont látogatni pedig úgyis kell néha, az remekül összekapcsolható egy nagyobb bevásárlással egy hipermarketben vagy szimpatikusabb kisebb boltban, ami azért nem a falusi Coop :)

Autót csak ritkán használunk, ha nagyon nagy cuccot kell hurcolászni vagy hó van. Egyik jármű sem fogyaszt sokat, ennyit tudunk tenni, ha már megvettük őket s még élvezetből is motorozunk :)


Persze van, akinek nem elég heti 2 alkalom a zöldségesnél a nem tartós élelmiszerek beszerzéséhez, nálunk viszont ez a helyzet.

Ja és van, akit zavarna, hogy itt nincs pl. bevezetve a gáz. Minket nem, van villany, van Net, elég az :) Más rezsink nincs is.


Van előny, hátrány, egyénileg igencsak eltérő prioritások... Én szerencsés vagyok, mert nem érzem különösebb hátrányát annak, hogy itt lakom a "semmiben".

S ahogy írták, csak mert nagyvárosban lakik az ember, lehet csöndes zöldövezet - s 2 ezres faluban is láttam pl. panelházat, ami speciel nekem kristályos borzalom (laktam panelban sokat, nem az én műfajom) :D

S nagyon nem mindegy, hogy egy fejlődő, virágzó kis faluról van szó vagy egy lepusztult, magas bűnözési rátával bíró helyről, ahol ugyan a főutca aszfaltjának a fele hiányzik, de nem ez a legnagyobb probléma...

2014. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!