Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Légkondi beltéri egységében a...

Légkondi beltéri egységében a "mókuskerék" fekete. Hogyan lehet tisztítani?

Figyelt kérdés

Belenéztem a beltéri egységbe, és a ventillátora, az a bizonyos mókuskerék be van lepve valami fekete trutyival. Ránézésre meg nem mondom, hogy ezek valami gombatelepek, vagy csak sima por+ kondenzvíz alkotta sár.


A klíma 4 éves, eddig évente szakemberekkel volt tisztíttattam. Idén eddig sajnos késett a tisztítás.


A szakik csak a hőcserélő lamellái közé szoktak valami fertőtlenítő folyadékot fújni. A kérdésem, hogy ez elegendő a mókuskerék megtisztítására is? Ha nem elegendő, akkor azt hogy kell tisztítani?


Másik kérdés, hogy érdeme-e ehhez szakembert hívni, vagy egyszerűen vásároljak légkondi tisztító folyadékot, és fújjam át vele?

A kültéri egység is könnyen elérhető helyen van, annak a hőcserélkőjét átmosni vízzel nem okozna gondot.



2014. aug. 10. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A beltérit szétszedni általában nem nagy feladat, csak 3-4 csavart kell kiszedni, aztán mint a LEGo-t szét lehet szedegetni. Csak épp némi türelem is kell hozzá...


A "szakik" leginkább tényleg csak befújják és felveszik a nagy pénzeket, de a cseppvíz elvezetőt se szokták kitisztítani, pedig azt általában könnyű kiszedni, és akkor alulról hozzáférni a ventilátorhoz, és egy ecsettel szépen ki lehet portalanítani.

2014. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Volt egy olyan érzésem, hogy amit a ventillátoron látok, az nem az ideji kosz, hanem az elmúlt években sem tiszítították rendesen ki. ... de az is lehet, hogy jól tisztították, és valami gomba telepedett meg. Az simán képezhet ilyen telepeket pár hét alatt ha van táptalaj neki.


Abban tudtok segítenii, hogy hol lehet jó tisztító folyadékot venni? Gondolom a tescós itt sem a csúcsminőséget jelenti.

2014. aug. 11. 09:55
 3/5 megyerklima válasza:

Könnyebben tisztítható, ha elindítod fűtésben és járatod egy darabig alacsony ventillátor fokozaton - megszárad.


Én nem szedném ki a kereket első körben, mert elég macerás dolog - hanem előről, forgatva próbálnám leecsetelni.


A légterelő lapátnál és a függőleges terelő lapkáknál kell vigyázni kiszedésnél hogy el ne törjenek - illetve hogy ne menjen a ventillátor, mert ha beleakad valami, könnyen kitörik belőle és rászkódni fog a gép utána.


Ha mégis szét kéne szedni fontos: ártamtalanítás! illetve a mókuskereket a motor tengelyére fogó csavar ne vesszen el, ill jól legyen majd visszarakva a nútba


"egy szaki"

2014. aug. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 megyerklima válasza:

**áramtalanítást akartam írni


abban meg egyet értek, a szakmabeliek rendszeresen kihagyják a mókuskereket - pedig attól szokott többnyire büdös lenni pl, szélsőséges esetben már akkora súlya van a dzsuvának hogy nem tud rendesen felpörögni

2014. aug. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végülis kiszereltem a mókuskereket.

Így is elég nehéz volt megtisztítani: többször bespricceltem domestosszal, és zuhannyal leöbltettem, de a kosz tartotta magát. Végül a kádban domesztoszos vízben áztattam egy órát. Ez után már vízsugárral és ném törölgetéssel sikerült megtisztítani.


Mindenkienk köszönöm a tanácsokat!

2014. aug. 15. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!