Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Használható a PLPIR000200T...

Használható a PLPIR000200T típusú (szerintem beltéri) mozgásérzékelő fedett kültéri helyen?

Figyelt kérdés

Még a lakásunk riasztórendszerének kiépítésőből megmaradt régről egy ilyen érzékelő, amit most az udvarban beépítenék egy fa oszlopba.


Mi történne, ha kültéren használnám?

Meghibásodna vagy nem működne megfelelően, kellő érzékenységgel? Esetleg mindkettő?



#beltéri PIR mozgásérzékelő #kültéri használat
2013. dec. 5. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jó a típusszám, nem tudunk utánanézni!
2013. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a típusszám (az érzékelő dobozán) biztosan ez.

Sajnos se a dobozon, se a benne lévő (angol, spanyol, olasz) leírásban nincs más szám.

Azt a papírról én is le tudtam olvasni, hogy a működési hőmérséklet -10...+50 celsius fok, a páratartalomról meg nem ír semmit a leírás, de a kérdésem változatlanul az, hogy:

Mi történne, ha én ezt az érzékelőt az udvaron használnám,

Amúgy úgy rémlik, hogy a riasztobolt pont info weboldal üzletéből lett beszerezve anno valamikor 2005-2007 között.


Ha a hideget (-10 alattit) bírná is kint, gondolom valahogy úgy kellene elhelyeznem, hogy nedvesség (csapadék) ne érhesse.

Esetleg ha egy dobozba tenném az egészet, aminek az elejét üveglappal (szilikons kapcsolattal) zárnám le?

Az érzékelő elé helyezett ~3 mm vastag síküveg milyen módon befolyásolné a működését?


Nekem gyakorlatilag csak arra lenne szükségem, hogy maga előtt ~max.2m távolságban és az 1-2m közötti magasságban még érzékeljen.

2013. dec. 5. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:

A PIR (Passive Infra Red)érzékelő feladata tulajdonképpen az, hogy a megfigyelt terület infravörös tartományba eső sugárzását, különösen az emberi testmelegből származó hősugárzást érzékelje, és egy optikai rendszer segítségével egy pontra fókuszálja.

Én ebből azt vezetem le, hogy bedobozolva, üveglap esetén is bizonytalanná válhat a működése.

Egy -előlről nyitott dobozba- én bele merném tenni.

2013. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, az eléhelyezett üveglap blokkolja az érzékelési képességét. Ugyan nem ezt hanem egy kültéri mozgásérzékelős reflektor infrás érzékelőjét teszteltem, és annál teljes mértékben megszüntette az érzékelést. Gyakorlatilag olyan volt mintha egy falat tettem volna elé.

(Figyelembe véve, amit Te is írtál a PIR-es mozgásérzékelők működési mechanizmusáról... nem is csoda, hogy nem érzékelte az előtte mozgó személyt, hiszen az üveglap blokkolta a testhő érzékelhetőségét.)


Én is arra az elhatározásra jutottam, amit Te is írtál, hogy egy előlről (egy oldalról) nyitott dobozba fogom beletenni.

A csapódó víz (csapadék) ellen védett lesz, de azért az érzékelő burkolatának illesztéseit még körbe is szilikonozom.

Aztán majd kiderül, hogy helyesen gondolkodtunk-e. :)

Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel.

2013. dec. 6. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!