Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párásodik, vizesedik a szoba,...

Párásodik, vizesedik a szoba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Családi ház egyik 12 négyzetméteres szobájában állandó jelleggel vizesedik a parketta és néhol a fal is. A falak le lettek kenve bonomid vízzáró bevonattal, megfelelő burkolattal és hőszigeteléssel, a parketta alatt is profi vizálló alátétek vannak, vadi új klikkes 7mm-es parkettával fedve, a szobában minimális a bútorzat, egy ablak van, ami éjjel nappal nyitva van és két Ceresit Aero 360 páraelszívó dolgozik, ami szintén nem elég.

2014. aug. 11. 06:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Este kinyitom a kanapéágyat, reggelre mikor összecsukom alatta áll a víz a párától. Nem merek semmit lerakni a földre, mert berohad és a páraelszívó csak minimálisan segít, valamint 1,5-2 hét alatt megzabálja a kapszulákat és nem a legolcsóbb. :S
2014. aug. 11. 06:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, de valahonnan csak jön a víz. Az meg csak alulról lehet, nem? A fal alulról is szigetelve lett? Hány fok van a szobában? Nem tudsz huzatot csinálni? Talán jobban szárad. Bár elég furi így nyáron, mi lesz télen?

Én esetleg felhívnék egy profi céget, aki ingyenes árajánlatot ad és őt kifaggatnám.

2014. aug. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez elég durva. Nálunk volt párásodás télen, de annyival megoldódott, hogy kinyitottuk a műanyag ablak tetején a szellőzőt.


Én valami komoly problémára gyanakodnék, mert ha tényleg ennyi mindent tettetek a vizesedés ellen, és mégis ilyen sok van, akkor valahonnan jön az a víz...


Egy szakemberrel mindenképpen érdemes lenne megnézetni.

2014. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha párátlanítani akarsz, rendes gép kell, ami jó nagy és naponta jópár liter vizet szed ki... Még egy elektromos apróság sem elég, ami csak akkora, mint egy kávéfőzőgép...


Meg kéne találni az okot, ez durva. Szakember kell ide.


Azt még értem, hogy párás a levegő, elvégre ilyen az időjárás, nálunk is 70% a páratartalom most. Télen nincs gond, csak elég hideg legyen, a szellőztetés megoldja, illetve (a múlt tél ugye elég enyhe volt) a párátlanító használata nem jelent extra költséget, úgyis villannyal fűtünk, de ilyenkor, ha bejön a 20-30 fokos 75-80%-os levegő, a 30 fokos még le is hűl és megnő a relatív páratartalma... Esélyünk sincs normál levegőre, a só nedvesedik, a közérzetünk rosszabb... Már gondoltam a párátlanítógép használatára, de az zajos és elég rendesen fűt...

Viszont 70%-nál nincs víz (legfeljebb télen, a hideg felületeken). Mivel a parketta a vizes, bizonyára alulról jön, a talajvíz úgyis ott van valahol... Tényleg meg kéne nézetni. Mondjuk azt nem értem, hogy ha van vízzárás, akkor hogy jön fel...

2014. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Legeslegalul beton van, arra anno raktunk vízzáró fóliát és egy 6mm-es parkettát, ami vizesedett.

Gondoltuk rakunk új parkettát, DE! nem szedtük fel az előzőt, hanem arra raktunk még egy réteg vízzáró fóliát, plusz még parketta alátétet és erre ment a 7mm-es.

Alulról biztos nem jön, inkább a levegőben van, mert mintha lecsapódna vagy nem tudom...meg lehet dögleni a szobában a melegtől venti nélkül. :S

2014. aug. 13. 20:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekes amúgy, mert például, amikor a parketta szabadon van egy részen semmi víz nincs, de amikor a gyerek kiságyát raktam oda, ami azért 20cm-el magasabban van 4 lábon, felette meg ugye rácsos és elvileg szellőznie kellene és akkor meg bevizesedik alatta másnapra. :S
2014. aug. 13. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!