Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzelésű normál kazánunk...

Fatüzelésű normál kazánunk van, jó ötlet venni egy kombi gázkazánt? És beszerelhető valahogy a másik helyére?

Figyelt kérdés

Üdv.


Ezt a kazánt néztem ki


[link]


Nagyszüleimnek szeretném megvenni,mert már idősek és nem bírnak lejárni télbe a hidegbe megrakni a tüzet.

A kérdésem az lenne,beszerelhető-e valahogy ez a gázkazán a másik helyére vagy ki kell építeni egy új fűtő rendszert hozzá?

Illetve véleményeket kérnék,megéri-e a gázkazán anyagilag jobban mint a sima vegyes tüzelésű kazán,mi a vélemény erről a gázkazánról,ahogy néztem top3-as gépezet.


Köszönöm előre is!



2014. aug. 16. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Felénk sok helyen építettek meglévő etázsfűtésre gázkazánt amikor a gázprogram volt. Igaz, hogy olcsó és gyors megoldás volt, de rettenetesen drága lett az üzemeltetése, ugyanis a sok vizet tartalmazó régi gravitációs fűtést nem lehet gazdaságosan üzemeltetni gázról. Aki még használ ilyent rendszeresen panaszkodik, hogy a 100 m2 körüli kockaház fűtése télen eléri a 70-80 ezer Ft-ot gázzal 20 fokra állított termosztáttal, én meg a 120 m2-es házamat a leg hidegebb télen is kifűtöm kb. havi 50 ezerből 23 fokon...

Hosszú távon érdemes átépíteni lap radiátorokkal, réz csővel.


Szerintem.

2014. aug. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm igazából a radiátorokat mindenképp cserélni akarom mert még nagyon régik vannak felszerelve 1000 évesek. A lényeg most egy olcsó üzemeltetésű fűtő rendszer vásárlása a cél, ami télen időseknek nem okoz nehézséget.

Tudna ajánlani valaki valamit?

2014. aug. 17. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A régi vastag vascsövekkel, gravitációval minden lesz, csak nem olcsó üzemeltetésű.


Ami olcsó az a cserépkályha, de gázzal az se túl hatékony.

2014. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kandalló jutott még eszembe,valami nagyobb teljesítményű nem tudom egy nagyobb családi házat hogy fűtene be..
2014. aug. 17. 23:50
 5/5 lajos 001 válasza:
szia idősek lévén szó inkább ajánlanám a vízteres konvektort és arra ráköthető 2 radiátor, van benne keringető szivattyú így egyszerre 3 helyiség fűthető vele. ráadásul 20%-al kevesebb gázt fogyaszt mégis 3 helyiséget fűt 2db konvektorral megoldható egy kockaház fűtése jó elrendezéssel,és van parapetes kivitelben
2014. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!