Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KPM-nél milyen engedély kell?...

KPM-nél milyen engedély kell? Lakatos vállalja e? Ha olyan tervem van, hogy egy kombi autóból normál 4 ajtós kivitelt összehozni. Golf 4 2002-es gépjármű. Van egy ua. évjáratú, csak nem kombi golf, hátsó váza van meg, ami nekem kellene.

Figyelt kérdés

Nagyjából nyúlvány, futóművet nem érné a levágási rész. A kombi és 4 ajtós szélességi, magassági adatai egyeznek (gyári adatok alapján)

"vegyél egy nem kombit, sokba kerül, stb.." ötletekre nem vagyok kíváncsi, köszi!


2014. jan. 30. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, az NKHnak tavaly óta már nem egyéni tervdokumentáció kell az átalakításhoz, hanem gyártói jóváhagyás. Azért arra kíváncsi leszek, mikor fogsz erre a mutatványra ilyet kapni a VW-től :)
2014. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lakatost biztosan találsz aki elvállalja, csak boríts ki neki egy nejlontáska papírpénzt.


A "KPM engedély" ügyében pedig hívd fel a megyéd szerinti NKH (Nemzeti Közlekedési Hatóság) központi számát és mondd meg a telefont felvevő illetőnek, hogy átalakítás kapcsán szeretnél illetékessel beszélni.


Egyébként pedig nem vagy kíváncsi arra mit mondani akartam...


Mert ne lepődj meg, ha elmondod mit szeretnél és utána azt fogod kapni, hogy ez nem egy sima átalakítás, hanem egyedi gyártás és csak az engedélyeztetése nagyjából 200e forint lenne, de előtte még a tervdokumentáció elkészítésére külső, jogosult szervezethez küldenek, akik kb. ennek a duplájáért el is vállalják az áttervezést.


Én csak a Pannoniámba akartam engedéllyel, hivatalosan beletenni egy másik motorból komplett első teleszkópot villakiflistől-szárastól-fékestől, de amikor 3 perc beszélgetés után már nagyjából 400e forintnyi költségnél tartottunk (engedély, alkatrészek minősítése, tervezési költségek), akkor elköszöntem, hogy ilyen bürokratikus útvesztőbe én nem hagyom magamat belevezetni. :)


A 4 ajtós Golf egyébként nem a Bora? Mert Golfból volt 3, 5 és kombi, meg a hossz alapján is gondolom az lehet az.

2014. jan. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyúlványt futóművet nem érné a vágás? B oszlop után kéne kettévágni az autót, és a másikat onnan hozzátoldani, hogy a C oszlop stimmeljen, meg ugye tetőcsere. Csak a munkadíj 1M. A papírozás meg sehol. Aztán lesz egy gittelt, összehegesztett autód. Amit eladni nem fogsz tudni. Ez neharagudj, de úgy hülyeség ahogy van. Annyi pénzből már vehetsz újabb golfot is. Egyáltalán miért akarsz ilyent összetákolni?
2014. jan. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!