Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek hülyeség 18 éves...

Szerintetek hülyeség 18 éves korban elköltözni?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak és jelenleg az édesanyámmal élek. 18 éves lány vagyok. Az édesanyámmal nem a legjobb a kapcsolatom ezért merült fel bennem az hogy esetleg elköltözhetnék. Pénzem saját lakásra is lenne nem csak albérletre. Még középiskolás vagyok viszont úgy gondolom hogy tudnék magamról gondoskodni, mindig is önálló voltam. Szerintetek hülyeség? Mik a hátrányai?

2014. aug. 17. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Az bizony nem is akár mekkora .Az életről még semmit sem tudsz .Egészen más dolog vezérel ,ezért akarsz elköltözni is .
2014. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak a diploma után (24-25 évesen) próbáld meg, még nagyon tapasztalatlan vagy. A világ pedig kegyetlen. Én félárvaként nőttem fel, már 15 évesen magam gondoskodtam magamról, mert nem tehettem mást(anya három műszakban dolgozott). Korán és kegyetlenül tapasztaltam meg a felnőtt létet. Lehet, hogy emiatt lettem kőkemény. Ne siess.
2014. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát az szép dolog, hogy saját lakásra is telik, de a fenntartására is, ha még esetleg évekig nem dolgozol? Felújítás, karbantartási munkák? Mindemelett tudod, mit hogy kell intézni, vagy kell valaki, aki fogja a kezed és mindent elmagyaráz? Utóbbi esetben még korai neked a dolog. Főzés-takarítás-bevásárlás? Akkor is, ha épp nyakadon a témazáró, az érettségi és nincs kedved meg türelmed hozzá.

Vagy működik a dolog, vagy nem

Az esetek zömében azt kell mondjam, egy 18 éves agyilag még nagyon gyerek és nem lesz túl jó vége. Persze tipikusan mindenki azt hiszi ilyenkor, hogy de, meg hát érettebb és önállóbb a koránál, pedig marhára nem, csak még nem látja be. :D De van néhány ember, aki képes lenne elélni egyedül, nem tudhatom, te melyik típus vagy.

2014. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
menj, vágj neki a világnak!!! bár én is ezt tettem volna 18évesen!!!
2014. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22-23 évesen már igen, de 18 évesen még éretlen vagy erre.
2014. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ha telik sajat lakasra is, akkor miert ne. Csomoan vanbak ugy, h egyetemre mondjuk videkrol 18 evesen feljonnek pestre, es alberletben elnek, tanulnak, megoldjak a fozest,takaritast....sztem ez nem problema....ha akar evekig is tudod fizetni a lakas fenntartasi dijat, akkor en tuti lelepnek... megtanulsz onalloan elni, a magad ura vagy...persze aki 30 evesen is anyucinal lakik es ezen valtoztatni sem akar, az nyilvan nem fogja jo otletnek tartani a koltozest...ha megteheted, akkor ne habozz :)
2014. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!