Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán teljesítmény beállítás?

Gázkazán teljesítmény beállítás?

Figyelt kérdés

Lecseréltem a gázkazánt, vettem egy sima (nem kondenzációs) Saunier Duval kombit. Lehet rajta állítani külön potival a fűtővíz hőfokot és a teljesítményt. A vízhőfok az tiszta sor. Viszont a teljesítmény szabályzót nem tudom hova érdemes állítani. A fűtésszerelőkkel az a tapasztalatom, hogy nagyon szépen beszerelnek, megjavítanak mindent, de az ilyen finom dolgokhoz marhára nem értenek, úgy hogy szépen fel is tekerte maximumra (24kW) a kazánteljesítményét, ami szerintem totál felesleges egy 90nm-es házhoz. A kezelési útmutatóban nem igazán írnak semmit az optimális beállításról, a neten meg elég sok mindent olvasni. Valaki szerint elméleti kazán méretezést kell végezni a házra, mások szerint a radiátorok teljesítményét kell összeadogatni, a harmadik szerint légköbméter vagy négyzetméter alapján kell beállítani, de van aki azt mondja, hogy ki kell tapasztalni. A lényeg, hogy nem tudom, hogy lenne a jó. Nektek mi a javaslatotok, vagy esetleg van-e tapasztalatotok ilyen dolgokban?

Előre is köszönöm



#gázkazán #fűtésteljesítmény
2014. szept. 22. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is akkora kombim van,a házam is(94).

A vízhőfokot úgy állítsd be,hogy minél kevesebb hideg kelljen hozzá. Valahol olvastam,hogy minél magasabb a hőmérséklete,annál hatványozottabb a vízkőképződés.

A fűtés nálam a min,és a max között szinte félúton áll,a fűtés kezdetekor,kissé lejjebb...kb45%-on, a hideg téli napokon 55...max. 60%-on. Immár 7. éve

2014. szept. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A használati melegvizet elég 50 fokra is állitani.60 fokon már válik ki a mészkő.Ha kemény vizetek van,ilyen esetben gyorsan vízkövesedik a rendszer.

Minden kazánra én sem emlékszem.Amennyiben lehet fütési hőfokot beállitani,azt 70-75 fokra álitsad.Melegebbre felesleges .Ez a hőfok még kiméli a kazánt is .Ilyen hőfokkal nem kell órákat várni ,hogy a lakás felmelegedjen.

Utána már úgy is szabályoz a szobatemosztátor .A legfelső fokozat,ha jól tudom ,valóban a kazán teljesitményét fokozza .Ez alatt azt kell érteni,hogy a fűtővíz még kevesebb idő alatt éri el a beállított hőfokot .

2014. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, végül hova állitottad a kazánt?
2015. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam többféle módon a teljesítményigényét a fűtésrendszeremnek, átlagoltam az eredményeket végül és belőttem olyan 17kW környékére. Nagyon jó lett így a fogyasztása. Éjjel-nappal 22 fok van és kb 12-16 ezret fizetek egy hónapra, attól függ mennyire van kint hideg.
2015. febr. 3. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Hány fokos előremenővel fűtöd a radiátorokat? Havi 17000 az télen nyáron havi szintre elosztva annyi vagy csak télen?

mert az kb 120-150 m3 gáz az tényleg nem sok, gondolom szigetelt a ház is

2015. febr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

65 fokos előremenővel fűtök. Nincsenek a falak szigetelve. Sima porotherm 30-as tégla. egyedül a födém kapott 2 éve egy 15 centis szigetelés, az is sokat jelent, érezzük is.


A 15 ezres gázszámlát azt téli hónapra értettem. Én mindig az aktuális havit fizetem, nyáron meg nyilván kevesebbet.

2015. febr. 7. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó, és hány fok van a lakásban??
2015. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mivel csecsemő van, így éjjel-nappal 22 fokon van a termosztát
2015. febr. 9. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!