Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Első fütésem fával milyen...

Első fütésem fával milyen sürün kell tenni kb fát a kályhára? Illetve ha elmegyek othonrol hagyam ugy? 30kilos 4kw jancsi kályha a lakás 45nm?

Figyelt kérdés
2014. szept. 24. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez tapasztalat függő, tudni kell hogy a lakás melyik részén van a kályha, tudni kell mennyire szigetelnek stb... Ha elmész de még nem aludt ki maradhat úgy, csak zárd le hogy kisebb legyen a huzat így sokáig fogja tartani. Azt hogy mennyit tegyél rá majd kitapasztalod. Begyújtásnál leginkább puha fát tegyél bele hogy átmelegedjen a kémény hogy jobb legyen huzat és hogy hamar felfűtsön neked, utána pár keményebb fát hogy tartsa a meleget és ennyi. Ha jól van a lakás szigetelve akkor éjjel nem is kell fűtened majd. De ezt majd kitapasztalod. Én 3 éve kezdtem fűteni a vízteres kandallómmal és 2 év alatt jöttem bele úgy hogy kevesebb fával is képes vagyok felfűteni a házat úgy mint eddig, , csak a technika a lényeg, és nem pakolok rá ész nélkül, és, éjszakára sosem hagyom égni mert minek. És a szigetelés is a 3 év alatt csak minimálisat változott.
2014. szept. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg ég ne csukd be (esetleg hajtsd be kicsit ha elmész, de inkább várd meg amíg leég). Ha csak parázslik, csukd rá az ajtót és reggelig meleg marad a kályha.


Befűtés után ha van hely telerakod fával (nhányszor), majd élvezed a meleget. Ki kell tapasztalni mennyi az elég. Illetve a kályha nem fűti fel rögtön a házat, előre kell gondolkodni.

2014. szept. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kb óránként rakni kell rá egy darabot
2014. szept. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem a gyújtásban van a technika. Nálunk bevált módszer az, hogy két fát teszek a kazán két oldalsó szélébe, majd ezekre felül összekötés szerűen néhány vékony ág vagy tűzgyújtófa. A lényeg, hogy ez tartja majd az összes többi fát és minél hamarabb szét kel égnie,hogy a felette levők leessenek. Nos, ezekre a keresztbetett darabokra jönnek mostmár megint az oldallal párhuzamosan a további fadarabok. Először a szárazabb, aztán magasra építve a tornyot jöhet a nyersebb és vastagabb. Én mindig majdnem telerakom a kazánt, így nem kell óránként nyitogatni és nem lesz füst mindenhol. Amikor ez leég,akkor jöhet egy újabb adag fa.
2014. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó harminc éve én is egy ilyen Jancsi kályhával fűtöttem a családra. Én szenet is vettem, és a következő módszerrel fűtöttem:

Alulra raktam a szénből annyit, hogy a füstcsőig már csak 10-15 centi szabad hely maradt. Aztán ennek a tetejére raktam a már emlegetett két párhuzamos fadarabra a gyújtósokat, és ezt gyújtottam meg. A tűz felülről lefelé égett, és sokkal hosszabb ideig tartott, mintha alul gyújtottam volna be és úgy raktam volna mindig rá...

2014. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!