Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől füstölhet befelé a...

Mitől füstölhet befelé a cserépkályhánk?!

Figyelt kérdés
Ismert szellőzőnyílások kitakarítva, de ajtónyitáskor dől befelé a füst. Mi lehet a gond?! Esetleg ha valaki járt már hasonló cipőben, annak a véleményét szívesen fogadom.
2014. szept. 28. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a kéményre tippelek.
2014. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, vagy el van dugulva a kémény, vagy még hideg benne a levegő és a falazat és a sűrűbb hideg levegő nem engedi kifelé a meleg füstöt. Ilyenkor kell a legfelső tisztítóablaknál meggyújtani egy ív újságpapírt és bedugni a kémény nyílásba, hogy indítsa el a léghuzatot.
2014. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kémény el van dugulva, nincs huzat benne.
2014. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugi ! Nincs itt semmi eldugulva .Tök hideg a kályha ,ilyenkor még a hajszál repedéseken is ellenhúzatot kap .

Első begyújtáskor olyan tüzelő anyagot kell használni,ami nagy hőt ad le ,illetve nagy lánggal ég .A meleg levegő kinyomja a hideget előtte .Ha már a kémény tetején megjelenik a füst,kezd a dolog rendeződni .csak apró fával felfüteni,ilyenkor a száraz akáca legjobb.Aztán naponta kicsit befűteni,hogy a kályha ne legyen megint tök hideg .Minden évben így vagyok,most is így voltam ,és nem szaladtam a kályháshoz .

2014. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az is közre játszik, hogy még kint nincs igazán hideg és nincs nagy hőkülönbség a kint és bent között.


Pár napja én is így jártam egy sima kályhával ráadásul. Még soha nem történt ilyen velem. Begyújtáskor a huzat valahogy elfújta a papír lángját aztán csak izzott meg füstölt befele. Meggyújtottam újra a papírt, amikor lángra lobbant azonnal megtalálta a füst a helyes utat.

2014. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hajnalban próbáld meg,amikor a kémény,és a külső hőmérséklet hideg.
2014. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a kéményt sűrgősen kéményseprőkkel, mert ha el van dugulva, szénmonoxid mérgezést kaphattok. Ha van kormoló ajtó, azt is kinyithatod, az aljában sok lehet a korom.
2014. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most gyújtottunk az előző eset óta be másodszor, de most szerencsére nem füstöl úgy befelé. Minimális füst szagot lehet érezni a lakásban, de ez így begyújtáskor elő szokott fordulni. Kéményseprőt viszont biztos hívunk azért a napokban. Mert olyan gőzmozdony hangja van a kályhának, mintha részben tényleg lenne vmi gond a kéménnyel, viszont a füst azért láthatóan a kéményen távozik.
2014. okt. 4. 17:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs egészen eldugulva, de biztosan kormos. A kis füstszagtól is lehet füstmérgezést kapni. Kéményseprőt kell hívni.
2014. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma még nappalra begyújtottunk, de estére nem hagyjuk így. A napokban pedig hívjuk a kéményseprőt.

Köszönöm a segítő válaszokat :)

2014. okt. 4. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!