Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem ajánlani olyan...

Angyalka27 kérdése:

Tudnátok nekem ajánlani olyan weboldalt ahol olcsón tudok új kandallót vásárolni? Eseteleg olyan kandalló tipust ajánlani ami jól fűt és olcsó?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 20:10
 1/1 emir72 ***** válasza:

A kandalló nem egy olcsó műfaj. Vagy olcsó, vagy jó kandallót tudsz venni - a felsőbb kategóriák itt még szóba sem jöttek.

Voltam olyan (német) kandallós cégnél gyárlátogatáson, akiknél 1600m2-en folyik az új típusok technológiai fejlesztése (a dizájn részleg másik csarnok). Aprólékosan választják ki az alapanyagokat, tervezik meg a formákat (áramlástanilag), és folyamatosan növelik a hatásfokot, stb.. Ezeknek köszönhetően, napi egy kosár fával fűthetsz egy 100m2-es házat - SAJÁT TAPASZTALAT - (a készülékek 150.000 Ft környékén kezdődnek, és az alap készülékek is közel vannak a 200Kg-hoz), míg egy olcsó készülékkel napi 3-5 kosár fát fog használni ugyanehhez (50.000 Ft-os bekerülési költséggel, és kb. 50Kg-os tömeggel: ugye nyilvánvaló, hogy nem csak a know-how, hanem az anyag is hiányzik?!). Ráadásul nem csak az üzemeltetési költségeid lesznek vállalhatatlanok, hanem a készülék(nek nevezett izé) is fel fogja mondani a szolgálatot 3-4-5-6 év használat után (szétég)! Csak a kandallókályhákról beszéltem, az épített kandallók piaca még ennél is összetettebb!

Szóval, ha kandallót szeretnél, még várjál vele kicsit, míg jobban állsz anyagilag. Pláne azért, mert a vízteres készülékek felára folyamatosan csökken, és igazából - hosszú távon - ezek érik meg az árukat.

2014. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!