Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy 120 literes bojlerom,...

Lőrinc3 kérdése:

Van egy 120 literes bojlerom, hogyan tudnám a legkedvezőbben fűteni?

Figyelt kérdés
Én úgy próbáltam megoldani,hogy csak mindig fürdés előtt kapcsolom fel 60 fokosra.De nem tudom,hogy spórolok evvel vagy sem.Segítségeteket is előre is köszönöm.
2014. okt. 9. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez így elég kevés adat. A megoldás nem rossz, azonban tudni kéne, hogy hányan akartok fürdeni, és milyen rendszerességgel.

Ha napi egyszer, és csak te, akkor talán életképes az ötleted, mert az állandó hőntartás is emészt némi energiát.


Bár ebben az esetben célszerűbb lenne egy jóval kisebbet beüzemelni.

2014. okt. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha külön mérőórán van a bojler akkor figyeld egy-egy hétig hogy mennyit fogyasztott el folyamatos üzemben valamint ki-be kapcsolgatva. Ha minden nap használva van akkor valószínű jobb a folyamatos üzem, de próbáld ki az a biztos.
2014. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kapcsold folyamatosra, a hőfokot meg 45 fokra . 60 fokon már a bojler is károsodik,csapódik ki a vízkő .Miéert kell 60 fokra melegiteni,ha csak 36 fokosban fűrdesz.
2014. okt. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Útólsó válaszoló segítenél e még abban,hogy így egy teljes hónapra kb.menyit fogyasztanák vele anyagilag értettem.Azért,akarom ennyire megtudni,hogy hogyan tudnák vele spórolni a legtöbbet,mert nagyon kevés pénzből élünk,de úgy gondolom,hogy ez nem ide tartozik.
2014. okt. 10. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!