Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthon tartott légpuskára...

Otthon tartott légpuskára kell külön engedély?

Figyelt kérdés
Nem rég találtam rá nagypapám légpuskájára és érdekelne, hogy kell-e rá engedély. Amit tudok róla, hogy 4,5 mm átmérőjű és a következő felirat van a csövön: Lámpagyár N.V. Budapest
2014. okt. 20. 17:46
 1/7 anonim válasza:
52%
ha erősebb mint 7,5 KJ akkor igen amúgy nem.
2014. okt. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm válaszod. És azt, honnan lehet megtudni, hogy erősebb-e mint 7,5 KJ ha ezt semmilyen felirat nem jelzi?
2014. okt. 20. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg vásárláskor ez jelölve van, illetve a típus alapján utána tudsz nézni. Ha mókolt, akkor természetesen nem és beméretni kéne. Gondolom 20 éve vetted egy piacon...
2014. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Egy biztos: már Németországban is betiltották a macskákra lövöldözést! Itthon sem lőhetsz védett madarakra, állatokra, gyerekek közé stb. Ha érdekel a dolog, menj el egy sportlövő klubba és tanuld meg a fegyverhasználat szabályait. Emberre még viccből sem fogunk fegyvert, gondosan ellenőrizzük, nem ragadt-e bele lőszer stb. Érdemes megtanulni.
2014. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:

Első: 3 nagyságrenddel eltévesztetted :)))

7,5 joule, és nem kilojoule. Az már rombolópuska nagyságrend lenne :)

2014. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3# Semmiféleképpen nem 'mókolt' darab, hanem eredeti magyar gyártmány ami soha nem lett szétszedve. Utolsó éveiben vette a nagypapám majd felkerült a padlásra és azóta ott volt.


4# Nem célom semmilyen élő célpontra lőni vele. De ezzel a sportlövő klubbal egész jó ötletet adtál.


5# A KJ tényleg kicsit sok lett volna főleg egy felhúzható légpuskához. :D


Próbáltam beazonosítani a típusát de nem találtam olyat ami ráillene. Sorozatszám és gyártási helyen kívül pedig más felirat nincs. Esetleg képről ha megtudnátok mondani azzal még sokat segítenétek.

[link]

2014. okt. 20. 23:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem elvitt egy barátom egy ilyen sportlövő klubba, először légpisztolyt adtak a kezembe, aztán hetekkel később kispuskát. Modern fegyvereket csak gyakorlattal adnak. De az alapvető szabályokat ezekkel is meg lehet tanulni. Sajnos hamar kiderült, hogy csak véletlenül találom el a céltáblát, rossz a szemem.
2014. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!