Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakásban a gáztűzhelyet...

Panellakásban a gáztűzhelyet és annak bekötését hány évenként kell ellenőriztetni?

Figyelt kérdés
A szolgáltató időközönként díjmentesen elvégzi, vagy inkább hívjak szerelőt saját költségre? Még a "fémharisnyás" flexibilis tömlővel van bekötve a tűzhelyem (most vettem lakást) és nem szeretném ha egyszer arra érnék haza, hogy nincs otthonom, mert elszállt a cső. Egyébként az elzárócsapot ajánlott elzárni ha elmegyek otthonról (dolgozni pl.) ?
2014. okt. 26. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:

a harisnyás cső szavatossága 3 év, feltéve ha rajta a cetli a gyártás dátumával. asszem 5 évente kell ellenőriztetni a berendezéseket.

sosem szoktam elzárni, csak a konvektorokat, mert azok hosszabb ideig nem üzemelnek.

de sztem cseréltesd ki azt a csövet, mindenképp megéri.

2014. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fémharisnyás flexi gázcsővel már nem lehet újra kötni!


Ha cseréled akkor egy citromsárga műanyaggal bevont rozsdamentes "gázbekötő cső" van engedélyezve hivatalosan

kb 3eft az 1M-es.

Egyébként a sárga bevonat hőre felpúposodhat mint egy pattanás,de ettől semmi baja nem lesz még.

2014. okt. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!