Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fajta kávéfőzöt érdemes...

Milyen fajta kávéfőzöt érdemes venni, ami nem drága, de jó?

Figyelt kérdés
Kotyogó kilőve, mert az már robbant fel...:)Sok kávét iszunk, ezért csak az olcsó,kilós kávét veszem, mert nem győznénk.Eddig olyan volt, hogy felülről csöpögött a forró víz a kávéta.de elromlott, nem melegíti fel a vizet.Öntöttem bele ecetet, hátha vízköves, de az se jön át rajta, nem melegíti fel.
2014. nov. 6. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindig is kotyogót használtam, használtunk. Nem azért robbant fel, mert nem jó, hanem mert nem úgy használtad, ahogy a kotyogót használni kell!

Akkor főz jó kávét, ha:

- kis lángon, lassan folyik ki belőle a kávé

- nem kell nagyon megtömni, és mielőtt lezárod, a kanál végével egy kis lyukat készítel a kávé közepébe.

Soha-soha nem robbant fel!

2014. nov. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én a kávé minőségére gyanakodtam.Sokáig nem robbant fel,de mikor igen ,meszelni kellett a konyhát...:(
2014. nov. 6. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, olyankor bizony meszelni kell!

De ugye tudod, hogy ilyen esetben (ha van lakásbiztosítás) a biztosító valamennyit fizet, csak szólni kell nekik, menjenek ki és nézzék meg!!!

2014. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a mostani nem melegít egyáltalán, akkor - ha olyan fajta, amire gondolok - a hőbiztosíték ment ki. Én egy régi, rossz gépből tettem át, mikor az enyémből kiment.

Ha nem régi a főződ, akkor érdemes megcsinálni vagy csináltatni.


A kotyogóban meg van egy biztonsági szelep robbanás ellen, valószínűleg ez is elvízkövesedett, vagy egyéb, azért tudott felrobbanni.

2014. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én kávéfőzőből a szarvasira esküszöm.

Amit most használok az min 15 éves és már megjárt egy autószerelő műhelyt ahol napi szinten fogyott el egy kis csomag kávé. Én se iszok keveset, tehát gondolhatod menyi kávé főt már le szerencsétlenen.

Árban sem vészes, szoktam nézni a nagy árházakban 14-17ezer körül mozog.

Ami még nem elhanyagolandó tény hogy ezekből a típusokból ez főzi a legfinomabbra a kávét.


[link]

2014. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szarvasira +1.
2014. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!

A kotyogó is szarvasi!


[link]

2014. nov. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 07:54

Ha már szőrszálhasogatunk, akkor a kotyogó nem "szarvasi-expresso".

2014. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van, és nagyon bevált.

[link]

Olvass utána, próbáld ki mindet, és észre fogod venni a különbséget kávé és kávé között. Én is kotyogót használta 15 évig...

[link]

2014. nov. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!