Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kombi kazánnál, ha a radiátoro...

Kombi kazánnál, ha a radiátorokból le kell engedni a vizet, akkor vizet sem melegít?

Figyelt kérdés
Tegnap leengedtük a rendszert, pár napig nem is lehet feltölteni, de most nincs melegvizem sem..., nem akarom elhinni, hogy ez nem működik függetlenül a fűtéstől. A magyar nyelvű nem ír semmit, tud valaki segíteni? Lehet, hogy csak át kellene kapcsolni valamit?
2008. aug. 14. 05:53
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Megpróbálhatod átállítani téliről nyárira a kazánt. Az enyémen hópihe-napocska ikon van. Ha nem megy, akkor sajnos nem lesz melegvized.
2008. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de mióta nem fűtünk át van állítva nyárira. Ezek szerint így jártam..., ha ezt tudom nem veszek ilyen kombi sz*rt..., de hát az én hibám, miért nem gondolkozom előre...
2008. aug. 14. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Az én kombimon van egy kapcsoló, amin tudom változtatni, hogy csak hmvíz, vagy hmvíz+fűtés! Ilyen kis csaptelep ikon, a másik meg csaptelep+"keringő víz" ikon!
2008. aug. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem teljesen független a két rendszer egymástól! A megoldás, hogy el kell zárni a fűtési rész két szelepét, és feltölteni a kazánt vízzel, legalább 1 Bar nyomásra. Így már lesz fürdővíz is!

Ha csak a radiátorokat kell levenni (pl. festés miatt), akkor el lehet helyben is zárni az előremenő szelepet, és a visszatérőt is, ilyenkor a kazán nyomás alatt marad, és ad melegvizet is!

2008. aug. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!