Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinél párás reggel az ablak?

Kinél párás reggel az ablak?

Figyelt kérdés

2014. nov. 29. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk, de nem olyan vészes. Régi ablakunk van és az egyik külső táblának megrepedt a sarka és kiesett belőle egy kb. fél cm2-es darab. Ott a belső ablaktábla párás. Nem nagyon stresszelek rajta, eleinte törölgettem reggel, de most már nem izgat, a párom megígérte, hogy tavasszal megcsinálja.
2014. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én most cseréltem bejárati ajtót,ablakot,reggelre csupa víz!Nem tudom mit csináljak vele!
2014. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahol új nyílászárót építenek be, ott kell extra szellőző is, hiszen a régi ablakokkal ellentétben ezek légmentesen zárnak. 10-30 ezerért az ablakkeretbe utólag is építenek, olcsóbb megoldás venni egy sima fürdőszobai ventilátort, 5 ezer körül már olyat is lehet kapni, ahol be lehet állítani a páratartalmat, és ha azt meghaladja a lakás páratartalma, akkor bekapcsol. Persze ezek nem túl esztétikusak, célszerű nem nagyon látható helyre tenni.
2014. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nálunk is a tetőablak, de érdekes, hogy csak az amelyik nyugati fekvésű, a keleti oldalú sose párás.
2014. nov. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is, pedig új ablakok, de most olvasom a megoldást, köszi.
2014. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk ablak csere volt és igen parásak reggel az ablakok pedig szellőztetve is van:(
2014. nov. 30. 08:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Mennyit szellőztetsz? Egyik ismerősöm is panaszkodott, aztán kiderült hogy reggelente szellőztet tíz percet, aztán meg nekiáll főzni-mosni, azaz termeli a párát.

Ha otthon vagy, akkor 2-3 óránként szellőztess ki, az már önmagában sokat segít. Én írtam, hogy nálunk csak reggelente párás, de például ma ahogy elnézem, három adagot fogok mosni, ezek mellett muszáj óránként kinyitni, mert amit kiengednek magukból a ruhák, az máshol nem tud távozni (furcsa lakásban lakunk, csak a vécében van szellőző, még a fürdőben sincs).

Ha viszont ez sem segít, akkor kell egy szellőző. Amelyik cég az ablakcserét csinálta, biztosan épít a keretbe, csak általában horror áron dolgoznak. Ezért írtam a fürdőszobai páraérzékelőset. Persze kanapé mögé vagy hasonló helyre lehet csak rakni, de ennyi macerát megér.

Egyébként szomorú, hogy nem szólnak előre a vásárlóknak, szerintem ezek a cégek pont arra alapoznak, hogy utólag majd beszerelteti mindenki velük a szellőzőt jó drágán. Holott ha alapból szellőzőset vesz az ember, akkor sokkal olcsóbban megússza.

2014. nov. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahol túl melegre fűtik a szobát, és nagy a különbség a kinti és a benti hőmérséklet között.
2014. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk nem
2014. dec. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!