Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ide milyen kazánt érdemes...

Ide milyen kazánt érdemes venni? Mivel oldjam meg a HMV-t?

Figyelt kérdés

Vettünk egy kis házat (40nm) amiben most 3db gázkonvektor található.A fürdőben kéménynélküli gázbojler volt,de az tönkrement,az elöző tulaj leszerelte(szereltette) és nem rakta vissza,nincs is meg.Minél hamarabb szeretnénk beköltözni,de ahoz ugye kellene valami bojler is.Szeretnénk 1 max 3éven belül korszerüsíteni a fűtést,padlófűtés és menyezetfűtéssel,esetleg padló és falfűtéssel.Nade most akkor mibe lenne érdemes beruházni??? Ha beraknék egy elektromos bojlert (kb 30e FT) akkor ahoz nincsen éjszakai áramom,azt beköttetni,kialakítani nem lenne olcsó dolog,és a fűtés korszerüsítés után már nem használnám.Ha pl kombi kondenzációs kazánt raknék be (ilyet szeretnék majd ha lesz padló és fal vagy menyeztefűtés) akkor azt nem tudom hogy használhatnám e csak HMV előállítására amig nincsen kiépítve a központi fűtés? Vagy vegyek egy turbós kazánt ugyan úgy csak HMV-re ami olcsóbb? Gázbojler kizárva az ára miatt! Egy 80Literes gázbojler kb 80e FT,egy turbós kombikazán meg már 110e FT-tól lehet jóminőségüt venni,akkor inkább az és azzal majd fűteni is lehet ha meglesz a központi fűtés rendszere.

Egy régi téglekémény van csak a lakás közepén,mincsen kibélelve semmivel stb,stb szóval az nem használható,szóval uj kémény kell majd,nem tudom hogy mint a turbós,mint a kondenzációs kazánnál meg lehet oldani egy oldalfai egyszerű kis kéménnyel? Ugyértem nem kell egyikhez sem nagy szerelt gázkémény? Ja és a legfontosabb! 40nm vályogfalazatú ház,müanyag ablakokkal és nyílászárókkal E energetikai osztályzatú.Kb mekkora teljesítményű kazán lenne uideális erre?



2014. nov. 17. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy 40 m2-es kis házba már eleve azt a kombi (és kondenzációs?) kazánt venném meg HMV előállításra, amivel majd később a fűtést is szeretném megoldani.

Nem baj, hogy nincs rá meg még a fedezet, de már most kellene konzultálni egy-két szakemberrel, hogy a fal és a padlófűtés megoldható-e az adott házban. Jöjjön ki, nézze meg, adjon szaktanácsot és árajánlatot! A szakvéleményük alapján vennék kazánt - és lehet nem is javasolják ilyen kicsi alapterületű házhoz a kondenzációs kazánt. Faláttöréssel oldalra is ki lehet vezetni a levegőbeszívó-égéstermékkipufogó csonkot (mert az nem kémény) családi házaknál...

Mivel kicsi a ház, nem a ház mérete, hanem az átfolyó rendszerű melegvíz előállításához minimálisan szükséges 24 kW-os kazánra lesz majd szükséged. (Nem hiszem, hogy egy HMV tárolóval még szükítenéd a helyet, mert ha az lenne, akkor még kisebb teljesítményű kazán is elég lenne.)

2014. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! A lakás tényleg nem nagy,de ez a 40nm csak a lakótér! A ház hátsó falához hozzáépítettek egy fészert,én oda tervezném rakni az összes gépészeti cuccot.Ott már lazán elférne még egy 1000literes tároló is,igaz akkorára szerintem nincs szükség.Akkor maradjunk fali kazánnál! Egyébként mitől függ hogy kondenzációs vagy csak sima turbós kazán? Két érvet halottam,olvastam eddig,az egyik hogy padlófűtéshez csak kondenzációs kazán jó,a másik meg hogy csak kondenzációs kazánt érdemes venni mert az kevesebbet fogyaszt! Az adatok alapján nem vagyok teljesen meggyőződve arról hogy egy kondenzációs kazán annyivel kevesebbet fogyasztana mint amennyivel drágább egy sima turbós kazánnál,ha valakinek van saját tapasztalata akkor kérem erősitse meg ezt az állítást. Na de ami nagyon lényeg nekem hogy bármelyik is a két kazán közül üzemel e csak HMV-re,azaz a fűtés része nem menne csak a HMV! Vagy esetleg nem is kellene kombi csak egy sima fűtő falikazán ami egy puffertartályt melegítene? Későbbiekben ezzel a fűtő kazánnal és a pufferrel lehetne egyszerre fűteni is meg HMVt előűllítani?
2014. nov. 18. 22:19
 3/3 anonim válasza:

Csak hmv-re nem szoktak kazánt haszálni.

A kondenzációs kazánokból 3 típus van:


Fűtő, aminél egy szeleptől függően vagy a fűtést csinálja vagy indirekt melegíti a hmv tartályt.


Kombi, ahol vagy átfolyósan melegíti a hmv-t vagy a fűtést intézi.


Tárolós, ahol saját belső hmv tárolója van.

2016. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!