Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy teljesen átlagos...

Ha egy teljesen átlagos gázrózsából folyik a gáz, az kb. mennyibe kerül óránként?

Figyelt kérdés

Vettem rizst és egy csomó ideig kell főzni. Régebben előfőzött/ előgőzöltet vettem.

Most, hogy így várni kell rá egy csomót elgondolkodtam, hogy tényleg: mennyibe is kerül ez nekem?

Ha mondjuk egy óráig főzök az kb. mennyi?


Nem átalányt fizetek, mielőtt valami okoskodna!


2014. dec. 4. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Főzéssel minimális mennyiségű gáz fogy, a fűtés az, ami eszi. Mi mindennap többször főzünk, sütünk, és amikor nincsen fűtés, mindig 10 ezer forint alatt van a számla.
2014. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a konyhában a meleg víz is gázról megy, szóval ebben még az is benne van.
2014. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Leolvasod a gázóraállást. Majd főzöl egy órát és újra leolvasod. Majd felhívod a szolgáltatót meg kérdezed mennyi egy m3 gáz. Hihetetlen módszer mi?És képzeld el ezzel a módszerrel a víz és a villany fogyasztását is ki tudod számolni. Bár kétlem hogy egy óra főzést pontosan ki jelezne a gázóra, úgy hogy főzz 24 órán keresztül a kapott eredményt el osztod 24-el és kész.
2014. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gázzal való főzés nem vészes, én két alkalommal is főztem lekvárt órákig nyáron, és nem fogyott el egy köbméter. (125 Ft)

A rizset úgy főzöm, hogy egy bögre riszet megfuttatok egy kis olajon, és két bögre vizet adok hozzá és megsózom, lefedem. 10-15 perc alatt nagyjából elfővi a levét. Ekkor eloltom a lángot, és letakarom, bebugyolálom még 15 percre. Teljesen puha lesz ott a saját gőzében.

2014. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez csak az előfőzött vagy előgőzölt rizsre igaz.
2014. dec. 5. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Bármelyik A vagy B típusú rizzsel így csinálom. Mostanában nem használok gőzölt rizset, mert szemtelenül drágán adják, és rájöttem, hogy az akciós rizs is éppen olyan jó, csak negyed annyiba kerül...
2014. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!