Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kombi cirkó fűtésünk van. A...

KisGilby kérdése:

Kombi cirkó fűtésünk van. A lakásban 16 fok van. Mai naptól bármilyen magasra tekerjük a fűtést, nem indul el. (Eddig ha feljebb állítottuk, mint az aktuális hőfok, akkor elindult). Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2014. dec. 17. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lemerült a termosztátban az elem. Rosszabb esetben ki is purcant. Legrosszabb esetben meg magával a kazánnal van valami bibi, de ezt inkább szerelő tudja megmondani. Én az elemcserével kezdeném.
2014. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A termosztát is meghibásodhat .Ezt ugy lehet megállapitani hogy az oda bekötött vezetéket rövidre kell zárni .

Esetleg a kazán hőérzékelője is meghibásodhatott.

Melegvízre begyújt ?

2014. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, meleg víz van.
2014. dec. 17. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg tönkrement a gáz nyitását végző relé. Szerelő.
2014. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1 es ,ha kézzel lehet állitani ,akkor abban nincs elem ,mechanikusan állitható .
2014. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Neten rákerestem, erről a termosztátról van szó.


Elemes, villog is az elemnek a jelzője néha.


https://www.youtube.com/watch?v=6yuw83gIie4


Nem rég költöztünk ebbe a lakásba, és nem tudom hogy működik... ez leemelhető a falról? Mert nem tudom "lehúzni" az elemeket tartó fedelet,

2014. dec. 17. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Gáznyitó relé nem lehet...van meleg víz.

Ha feljebb állítod a hőfokot,pár másodperc múlva halk kattanásnak kellene hallatszania(relé behúz)és egy fűtés jel megjelenik a termosztáton. ez 2~3 ilyen,jel: ~ de fúggőlegesen állnak egymás mellett.

A ezt látod,akkor a termosztát jó,a kazánnal van gond.ha nem...elemcsere.


Ha a kazánnal van gond,első menetben keress rajta valahol egy nyomásmérő órát,annak 1,5 körül kellene mutatnia. Ha ez nincs ennyi, a kazán alá hasalva keress egy kis csapot,forgatható gombot-ezt megnyitva a fent említett érték eléréséig nyisd meg(majd zárd vissza)

2014. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a termosztáton az elem ikonja villog, akkor ki kell cserélni az elemet (mint már tanácsolták korábban)! Valószínűleg olyan alacsony a feszültség, hogy a kijelző még megy, de a relét már nem tudja indítani, hiába állítgatod a hőfokot. Ne halogasd az elemcserét!
2014. dec. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!