Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan takarithatom ki vegyesk...

Hogyan takarithatom ki vegyeskazán és a radiátorokat házilag?

Figyelt kérdés

Elég nehezen fűt fel a vegyeskazánom fával és szénnel kombinálva fűtők a fához hozzá tartozik hogy nagy valoszinűséggel vizes ezért használom fekete szénnel .A vizhőfok 40fokig elég laza de onnantol eddig a max 50-60 fok volt pedig rakom becsülettel féloránként.A rendszer gravitációs rendszer felül nyitott.A vegyes kazán elég sokat állt majd 10 évet most akarunk átálni fatüzelésre ezért gondolom nem lehet e az is baj h a kazán bevizkövesedet.Öregem mesélte hogy ha nem figyelt oda sokszor felforralta a vizet anno.Ha egy pontosabb leírást adna kazán illetve csövek házilag tisztításáról megköszönöm!Még rutintalan vagyok ugyhogy infok potosítása illetve a tanácsokat szívesen fogadok.Előre is köszi!!


A tisztítást el szeretném végezni h ezt is biztosan kizárjam.



2014. dec. 19. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez olyan, mit ha egy 80 éves embert arra akarnád rávenni, hogy 100 méteren országos csúcsot fusson.

Inkább gondolkodj egy gazdaságosabb megoldásban.

2014. dec. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
- a kazánt és a fűtéscsöveket belülről nem lehet kipucolni házilagos módszerekkel,
2014. dec. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Józsi21 ***** válasza:

Szerintem meg a kazánodon le van rakódva a kátrány,a kéményednek meg nincs "húzása"!

Pucold ki minkettőt,és szerintem megoldódik a gondod.

Ha tudsz vegyél vagy 20-30kg brikettet,és füts be azzal,ha így felmegy a vízhőfok,akkor kezdj neki a takarításnak.

2014. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen az volt az első hogy a kazánt kitakarítottam. kéményben meg rozsdamentes acélbol készült csőt helyeztek el átmárője kb 10-15 cm es de lehet picit nagyobb de hossza legalább 15 méter lehet.érzem rendesen a levegőt a kémény aljában a szervízajtón keresztül.

A brikett témát is kipróbálom meg hozatok akácot.Kezdő fás vagyok és szeretnék mindent kideríteni hogy mit.

Találtam ilyen vegyszereket de ezeket akkor én jómagam nem tudom felhasználni mindenféleképpen szakembert kell hívi a kompresszoros keringetőjével?

2014. dec. 19. 17:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm az eddigi válaszokat!!!!
2014. dec. 19. 17:33
 6/7 Józsi21 ***** válasza:

Viszont ha brikettel fel tudod kergetni a vízhőfokot,akkor huzat problémád lesz(szerintem!).

A huzatot a kazánnál ellenőrizd,ugy hogy csak a legalsó kazánajtó legyen nyitva,és lógass elé egy papírlapot.Ha a huzat berántja akkor van elég légáramlás.Bár ez nem akadémikus mérés de viszonyításnak jó.

Az a probléma hogy egy gravis rendszerbe nincs sok dolog ami elromolhat,a vizes fa pedig tud csodát tenni(tapasztalat).

2014. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is kezdő tüzelős vagyok,nekem ajánlották h használjak KONIX-ot,mert nekem sem volt száraz fám.Egész jól tisztán tartja a kazánt és a kéményt,miután elkezdtem használni,nem találtam annyi kátrányt a kazánban.
2015. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!