Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lesz meleg egy energiata...

Mitől lesz meleg egy energiatakarékos égő fénye? Használtok-e ilyet?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen vagyok biztos, hogy értem a kérdésedet, de egy égö fényét akkor szokták melegnek nevezni, ha a fénye kicsit sárgás, ha kékes árnyalatí, akkor hideg. A meleg árnyalatú fény jobban emlékeztet a természetes fényre, ezért az emberek általában kellemesebbnek érzik.

Nálunk az egész lakásban ilyen van, meg vagyok vele elégedve.

2010. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez egy elég hülye kitaláció. Én bele tudnék rúgni abba aki ezt kitalálta. A kompakt fénycsőnél azt ami sárga színű meleg fényűnek nevezte el egy agyament ami kékes színű fényt ad azt hideg fényűnek. Ha veszel egy ilyen fénycsövet és az van ráírva hogy 2700 K az sárgán fog világítani ha tükörbe nézel olyan leszel mintha sárgaságod lenne. Nekem most 6500 K fokos cső van a szobában az fehér fényű. A 9000 K-es cső kékes színt ad.
2010. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

-20:35-

Amiről írsz az nem kitaláció! A színeknek igenis van ún. színhőmérsékletük. Ez fizika! Te is ezt bizonyítottad az általad írt K értékekkel. A kompakt fénycső "színét" a benne lévő gáz, ill. a cső belső falán lévő ún."fénypor"adja.

2010. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
már miért lenne hülyeség? bizony igaza van a harmadiknak! a színeknek van egy bizonyos hőmérséklete, keress rá googleban, egész más mondjuk két véglet, egy autó vakító "jégfehér" színe és az utcai lámpák sárgás színe (hőmérséklete)
2010. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor mondjátok meg az mi a nyavajának jó hogy sárga fényt ad ami abnormális. Az utcán lévő sárga nátriumlámpák alatt nem lehet normálisan látni a színeket.
2010. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A meleg fényü lámpa NEM sárga, HANEM nagyon enyhén sárgás - ettöl nem leszel sárga szinü, csak nem úgy néhet ki, mint egy szabadnapos hulla. A napfény IS sárgás árnyalatú, éppen erre emlékeztet a meleg fényü lámpa!
2010. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mióta sárgás a napfény ha minden színt tartalmaz? Az a sárgás amiben több a sárga mint a többi. Nézd már meg prizmával a napfényt.
2010. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvass már kicsit utána - a napfényben benne van minden szín, (ez a prizmás dolog meg hülyeség, mert az minden fehéres fényre igaz, nem tudod megmondani, hogy az alaptónusa kékes, vagy sárgás, a prizma ugyanúgy bontja - müszerekkel ugyan ki lehet mérni, de szabad szemmel nem fogsz különbséget látni) de az alaptónusa sárgás, pl. a fotózásnál ez az agyik gond a vakuval, mert annak a fénye NEM sárgás, hanem kékes, ezért sokszor nem lesz jó a szine.
2010. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!