Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az létezik, hogy a zuhanyrózsa...

Az létezik, hogy a zuhanyrózsa, egyaránt a kád csapja pont akkor ráz, amikor a konyhában megy a mikró?

Figyelt kérdés
...más magyarázatot nem találok erre.

2015. jan. 4. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha még nem haltál meg és nem is akarsz, villámgyorsan hívj egy szerelőt, mert hibás a belső vezeték és a készülékek további használata ÉLETVESZÉLYES!!!
2015. jan. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elég érdekesen lehet vezetve a vezeték a házban, mielőbb nézesd meg
2015. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

elképzelhető. de ez azt jelenti, hogy rossz a huzalozás, szakadt, illetve össze van cserélve a védő és nulla vezeték. sürgősen rakassátok rendbe, és jó tanácsként azt a dugaljat ne használjátok addig.

ezeken felül EPH összekötés is hiányzik a lakásban ez is tuti; ezt is pótolni kellene.

2015. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindhármótoknak.


Ez egy igen régi ház (régen valamiféle Csősz és/vagy olyan emberkéé volt, aki lovakat tartott), ennél fogva nagyon sok felújításon ment már át. Még sosem kérdeztem a szüleimtől, de elképzelhető az is, hogy igen csak sajátos áramellátási megoldása van a háznak.


Na már most, amióta az eszemet tudom (ez azt jelenti: egészen kicsi koromban is), néha-néha, de nagyon ritkán, tényleg, előjön az, hogy zuhanyzok szépen, nyugodtan, egyszer csak heves vibrálást érzek, ha megfogom a zuhanyrózsát (egyszer már rázott meg az áram, megfogtam az elrágott, bedugott hosszabbító zsinórját. Az érzést ezzel tudnám azonosítani, semmi mással).


Őszintén szólva azonban tegnap figyeltem meg, hogy amikor megrázott a zuhanyrózsa, dühömben kipattantam a kádból (persze elzártam mindent), és bementem a szobába. A konyha előtt mentem el és anyu pont mikrózott...


...ekkor jött a gondolat, hogy elképzelhető-e, hogy valahányszor, amikor megrázott a csap, ilyen tevékenység folyt-e: vagy ment a mikró, vagy a gáz, vagy valami hasonló. És konyhától függetlenül, lehet-e, hogy az áram összeköttetés ilyen sajátos (de ezek szerint igen).


És most, hogy elgondolkodtam, volt már ilyen korábban is, amikor megrázott a csap, kimentem a fürdőből és anyu a konyhában sertepertélt. Lehet, akkor is mikrózott.


Lényeg a lényeg, elhihetitek nekem, nagyon kellemetlen, főleg, amikor a zuhanyozásnál még sehol sem tartasz (szappanozás), és akkor ráz meg a rózsa... =-(


Köszönöm a választ még egyszer!

2015. jan. 4. 13:18
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Abban a konnektorban,amiről a mikró megy,fel van cserálve a nulla és a föld.

Ez tapasztalat...a szomszédomnál volt így kb.egy évtizede. Megkapták a gyerekektől életük első mikróját,azután a(rozsdamentrs,kétaknás)mosogató "csípett".---a felcserélés miatt volt.

Egy hosszabbítóval dugd át másik konnektorba a mikrót,úgy mi lesz?

Sajna a régi házaknál előfordulhat,hogy a konnektorok egyedileg vannak földelve,ráadásul minden egyes konnektornál "nullázva" van.

2015. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy még élsz!!!

Vagy te is újsághír akarsz lenni???


[link]


[link]

2015. jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Olyan magyarázat adható a tapasztalatodra, hogy annakidején az elektromos kivitelező (Mekk mester) úgy gondolta, hogy földelésnek teljesen jó a konyhai konnektoroknál, ha a vízcsőre köti rá, az úgyis a földben fut míg bejön az utcáról. Kár a vezetéket pocsékolni és az órától idáig hozni... Ja, és rázni, csak akkor ráz, ha a mikró sem tökéletes.

Csatlakozom a korábbi kommentelőkhöz, figyelmeztesd a család többi tagját is a tapasztalataidra, és vizsgáltassátok meg villanyszerelővel a rendszert, és javíttassátok ki a hiányosságokat. Egy életvédelmi (Fí)relé sem ártana!

2015. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!