Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen az élet Magyarországon?

Milyen az élet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Jelenleg Svédországban élek, még 10 éves voltam amikor apámmal elköltöztünk, most 15 vagyok, jártam ott azóta rokonoknál többször is viszont érdekel hogy tényleg olyan szar ott az anyagi helyzet mint ahogy azt itt interneten leírja mindenki. Én nem látom olyan rossznak az ottani helyzetet, persze lehet hogy ez attól is függ hogy melyik városban élsz, de én tavaly téli szünetben 1 hónapot töltöttem Pesten nagybátyáméknál és nekem egyáltalán nem tűnt fel hogy anyagi problémájuk lenne pedig teljesen átlag emberek, átlag munkával, átlag fizetéssel.

2015. jan. 10. 15:28
1 2
 1/19 anonim válasza:
86%
hát azért nem látsz itt olyan gyakran sportautókat. Az anyagi megélhetés viszonylag jó, de lehetne jobb bár az egészségügy fizetése néhol elég gyenge, sok a minimálbér.
2015. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
92%

Hát kinek milyen...

Nekem nincs semmi bajom vele.

Magyarkén nem is tudnék máshol megmaradni..

Szóval szeretem.

Jó szakmával viszonylag jól meglehet élni én úgy tapasztalom.

2015. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, ment a zöld kéz. Még várom több ember véleményét is ^^
2015. jan. 10. 16:12
 4/19 jackson666 ***** válasza:
33%
Abszolut nemjó.drága az élelmiszer sok az adó utdij olyan árak vannak mint németországba de a fizetés az meg sehol sincs.
2015. jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Az interneten általában a végletekkel találkozik az ember. Egyáltalán nem olyan rossz a helyzet, mint ahogy sokan lefestik, a német híradókban kb úgy nyilatkoznak Magyarországról, mintha egy Észak-Korea II. lenne, ami azért fényévekre van a valóságtól. Normális szakmával könnyen meg lehet élni, de azon nem kell csodálkozni, hogy a minimálbérből nem jön ki az ember, a világon mindenhol csak a nyomorgásra elég az. Londonban kb egy szoba bérlése jó ha kijön belőle.
2015. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

Egyre szarabb. A demokrácia lassan elhamvadóban van, egyre több a megélhetéssel küszködő szegény, kilátástalan, elkeseredett ember. Lassan mindenki küzd a mindennapi stresszel, amitől az általános egészségi állapot a béka segge alatt van, miközben az egészségügyi ellátás szintúgy..

A fiatalok közül, aki tud, menekül innen. Jól teszik!

2015. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, aki minimál bérből él az mindegy hova megy, itt is nagyon nehéz abból megélni és itt általános után semmilyen munkát nem lehet szerezni, közép sulival se keresel sokkal többet a minimál bérnél. De ha fősulit vagy akár egyetemet végzel akkor viszont egy ugyanolyan végzettségű magyar ember többszörösét megkeresed. A kérdésemmel csupán annyit akartam megtudni hogy az átlag fizetéssel mennyire lehet ott jól megélni. Az olyanokra nem voltam kiváncsi aki minimál bérből él, mert az olyan nyilván mindenhez csak negatívan lát.
2015. jan. 10. 17:01
 8/19 A kérdező kommentje:
mindent csak negatívan lát*
2015. jan. 10. 17:02
 9/19 anonim ***** válasza:
25%

Lúdas Matyi:

https://www.youtube.com/watch?v=NTtj3_wtNSA

Indul a bakterház részlet:

https://www.youtube.com/watch?v=3bmNgrbKPKQ&spfreload=1


Körülbelül ilyen az élet.

2015. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Átlag fizetésből bőven meg lehet élni.
2015. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!