Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan és mennyit dolgozik...

Hogyan és mennyit dolgozik egy sikeres ingatlanközvetítő?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem ingatlanközvetítőként dolgozni. Azt tapasztalom hogy a társadalom részéről nagy az ellenérzés az ingatlanosokkal kapcsolatban, pl. ha megbízást szeretne az ember felvenni, a legtöbben elutasítóak a telefonban, sőt a saját hirdetéseikhez eleve odaírják hogy ingatlanosok segítségét nem kérik.


Ha van itt sikeres ingatlanos, leírhatná röviden mennyit kell dolgoznia ahhoz hogy értelmezhető bevételt keressen havonta. Szeretnék tisztán látni mennyit lehet kihozni ebből a szakmából. Több nyelven beszélek, külföldi ügyfeleim is vannak, de a megbízás-szerzéssel nehéz dolgom

van.


A kollegáim tapasztalatai nagyon vegyesek, van aki nagyon jól keresett a közelmúltban, többen viszont abbahagyták több hónap sikertelenség miatt.



2015. jan. 16. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Én is kérdezhetek egyet?

Te milyen hozzáadott értéket adsz, az ingatlan adás/vételhez? Mi az amit nyújtasz azért, hogy megkaptd a kizárólagos megbízást?

2015. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Ne kérdezz ilyeneket tőle, hát még most kezdte. Részt vett egy kétnapos tigrisképzőn, ahol elmagyarázták neki, hogy kell ezt csinálni. De az ingatlanhoz nem ért, mert nem építész. A tetőhöz sem ért, nem ács. Nem is épületgépész mérnök, tehát a fűtéshez, klímához sem ért.

Ő mindezekhez nem ért, ő kereskedni szeretne, nagy haszonnal! Ő azt gondolta, hogy lakáshirdetéseket bogarászva, az ingatlan eladók örömmel veszik jelentkezését, és kitörő lelkesedéssel fogadják, hogy végre valakinek letejelhetnek 2-3-4-5 %-ot a semmiért...

Semmiféle hozzáadott értéket nem tud nyújtani.


Amikor a házam eladásakor az ingatlanos hozott nézelődőket, és a nézelődőknek lettek volna kérdéseik, akkor rámutattam az ingatlanos hölgyre, hogy itt az ingatlanos szakember, tőle tessék megkérdezni, hogy monolit beton-e a födém. Az ingatlanos majdnem elsírta magát, hogy én mekkora tahó vagyok, és miért hozom én őt ilyen kényelmetlen helyzetbe...

Szóval csak egy kétnapos gyorstalpalója volt neki...

Én, bugyibolti eladóként többet értettem a házeladáshoz, mint ő...


Szóval kedves kérdező, ha szakmád miatt nem vagy zsírprofi ebben a témában - inkább keress más pénzkeresési lehetőséget. Ezt a szakmát már nagyon lejáratták mások, nem véletlenül elutasítóak az emberek.

Egy-két igen egyszerű embertől eltekintve az átlagpolgár már valóban képes internetes ingatlanos oldalakra felrakni a házát, jól mutató fotókkal. Tökéletesen igaza van az első kommentelenőnek, ha te nem tudsz ehhez képest különlegesen nagy hozzáadott értéket adni, akkor nem fognak veled szóba állni.

2015. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fél éves tanfolyamon vagyok túl, de elismerem nem vagyok kezdőként akkora szakértője az építőiparnak, mint aki évtizedek óta benne van. Olyan ingatlanosok tanácsaira lennék kíváncsi, akik a jelenlegi -elutasító- körülmények ellenére is sikeresen tudnak működni.
2015. jan. 16. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Az első vagyok. Én nem bántani akarlak. Csak azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy mi az az érték, amiért az emberek fizetni hajlandóak.


Az ingatlan irodával mindenki a lehúzásra asszociál. A semmiért jól lehúz. Ráadásul amikor százalékokat hall, egyből százezrekre gondol.


Mondok egy példát:

Csinálj komplex szolgáltatást:

Értékesítés/hitel közvetítés/átírás

Ha valaki nálad vásárol, ajánlasz ügyvédet, akitől százalékot kérsz az oda hordott emberekért. Hitel intézetekkel felveszed a kapcsolatot, és hitelt kalkulálsz, ajánlatot teszel, intézed a papírokat.


Valaki beül az irodádba. Kiválasztja kép alapján a kínálatodból az ingatlant, kimentek megnézitek, és végig fogod a kezét.

Ügyvéd, hitel, közjegyző. Szolgáltatások átírása.


Szóval az a kérdésem, neked ki a célcsoportod? és miben vagy extra?


Amit én látok az albérlet közvetítés megy nagyon. Főleg ha egy olyan reszert tudsz kialakítani, ahol sem az eladó, sem a bérlő nem sérül.

Pl teljes körű szerződést írsz.


Az biztos hogy tapasztalat kell.

2015. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kár ide kiírni ezt a kérdést, mert

1. az emberek többsége vérszemet kap, hogy végre van kin köszörülnie a nyelvét - mint a rendőr előtt: szép lehetsz, de okos nem:S

2. aki sikeres szakmabeli, az itt nem fogja leírni neked, hogy mi a "titka" (meg más közegben sem fogja elmondani) - miért képezne magának "konkurenciát" - főként, hogy semmi haszna nincs belőle?

3. mindenkinek más a stílusa, mindenkihez más munkamódszer passzol - a saját utadat kell megtalálnod


A legjobb esélyed, hogy a kollégáktól vagy az irodavezetőtől (az egyetlen ember, akinek tényleg érdeke a te sikered) lesel el ötleteket. És tanulj szakadatlanul sokat!

2015. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell rögtön nekiesni egy kezdőnek? Legalább megvan benne a jó szándék, hogy idővel jól csinálja!

1-es: nem mondta, hogy feltétlenül kizárólagos megbízásra hajt

Az általad leírt komplex szolgáltatás elvileg benne van az ingatlanos "alapcsomagjában" - kivéve az óraátírásokat (vagy legalábbis benne kellene, hogy legyen)

Az albérletekkel az a baj, hogy a jó albérletek 24-48 órán belül gazdára találnak. Ennyi idő alatt nem lehet kimenni - szerződni - adatbázisban rögzíteni - ajánlatokat küldeni - időpontot egyeztetni - kimenni. A folyamat feléig sem ér az ingatlanos, már ki van adva a lakás.

2-es: "kétnapos tigrisképző":))) - ezen legalább egy hétig fogok nevetni: sajnos van benne igazság, bár ennél azért komolyabb képzések is vannak (sajnos nem kötelezőek)

Azért te is jól megszívattad szegény ingatlanost! (még ha részben rá is szolgált) Amúgy a te házadról neked kell információkkal szolgálni. A mi régi házunk födémében a felújításkor régi ajtót(!) is találtunk:( - minden volt ott, amit az előző tulajdonos csak fel tudott hajtani - szóval azért ez (sem) ilyen egyszerű

És nem, sajnos sokak képességeit / igényeit meghaladja egy rendes hirdetés elkészítése (bár sajnos ez az ingatlanközvetítőkre éppúgy igaz, mint a tulajdonosokra)

2015. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
41%

Gyerekek, ti aztán segítőkéazek vagytok...

Semmi rossz szándék nincs a kérdésben, csupán annyi, hogyan lehetne hatékonyan kezdőként megbízást szerezni.

Gratulálok azoknak, akik erre a kérdésre a legkisebb %-ban sem tudtak kielégítő választ adni. Akkor miért kommentelsz?


Szóval. Hideghívás. Nincs jobb módja. Nagyon bonyolult, gány meló, de ezzel tudsz előre lépni. Legyél határozott, csiszolgasd a szöveget. Próbálkozni kell. Lehet szórólapozni, hirdetni itt-ott. Nincs más mód. Ja! Meg persze ismerettségi kör. Kinek milyen.

Ezeken át kell verekedned magad ahhoz, hogy ajánlásra kapj megbízást. Nagyon sok időt és profi munkát igényel. Hosszú hónapokig, esetleg évekig talán csak elvegetálsz. Miért is? Mert a nem ajánlásra kapott ingatlanok általában a lerágott csont kategóriába tartoznak.

2016. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha szorgalmas vagy, határ a csillagos ég. Nagyon fontos, hogy korrekt céghez menj el. Én a GDN-nél dolgozom, előtte a DH-nál voltam. Egyáltalán nem bántam meg a váltást. Minden támogatást megkapok (képzések, tréningek, tanácsok) ahhoz, hogy sikeresebb legyek. És ami a legfontosabb: nagyon jó a csapat, imádom a munkámat! Persze, ahhoz, hogy jól keres, szorgalmasnak kell lenned. A befektetett energia százszorosan megtérül.
2018. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!