Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha azt mondja lakás eladója,...

Ha azt mondja lakás eladója, hogy az ár nem alkuképes, az a végső, ami hírdetésben van, akkor abból általában valóban nem engednek, vagy csak kamu és lehet alkudni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 7. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem alkuképes, akkor nem kamu, annyi az ára.
2014. ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Hát ígérjél neki, és várj pár napot, ha nem hív vissza, akkor nem akar engedni.
2014. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölfelé lehet alkudni. Ha többet ígérsz tuti odaadja. :)

Amúgy a nem alkuképes az azt jelenti, hogy az árat már meghatározta, nem akar ezen kattogni tovább, és játszadozni se. Ha kell ennyiért kell, ha nem, hát nem.


Én is ilyen vagyok. Ha eladok tudom mennyit kérek, nincs alku. Ha veszek, megmondom mennyit adok érte. Nincs ártologatás.

2014. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem lehet érteni abból a szóból, hogy

"Nem alkuképes"

Ha valaki így hirdeti a házát, akkor el kell fogadni, hogy a ház tulajdonosa a fix árat adta meg. Alkudni nem lehet. ennyi.

2014. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, aki tud magyarul, annak egyértelmű, hogy ez mit jelent...
2014. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen minden alkuképes ha az ellenajánlat is megfelelő momentumokat tartalmaz. Tételezzük fel, hogy oda van írva, hogy 10 millió és nuku alku. Vajon az eladónak az a jobb, hogy kap 5-öt és havonta 1-1-et, vagy kap azonnal 9,5-öt és el van felejtve a szarakodás? Miután már 5 éve árulja, bele fog menni az utóbbiba.


Egyébként én sem szeretem az alkudozást, hogy azért kelljen +20-30%-al magasabbról indítani, hogy majd alkudozhassanak. Akkor jobb az egyenes beszéd.

2014. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem ha az illető s.o.s. meg akar szabadulni a lakástól, hajlandó alkudozni a vevővel.
2014. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 waland ***** válasza:
65%
Ha készpénzes vevő vagy, aki akár azonnal is ki tudja fizetni az alkuban ajánlott pénzt, akkor a legtöbb nem alkuképes ingatlanon is lehet kicsit alkudni, de ha odamész, hogy a 10 milliós házadért adok 8-at, de még meg kell beszélnem a bankkal, akkor okkal fog elhajtani még az is, akivel egyébként lehetne alkudozni.
2014. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!