Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saját ház szegény faluban,...

Saját ház szegény faluban, vagy albérlet nagyvárosban?

Figyelt kérdés

2015. jan. 18. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Nana, h a masodik!

A szegeny faluban nincs munka, hiaba alig kellene fizetni a lakasert. Egy szegeny faluban akkor sem erezned jol magad ha lenne penzed, hova mesz szorakozni peldaul?

A nagyvarosban ezzel ellentetben igaz, hogy sokkal dragabb a lakas de cserebe minden kozel van, emberek, ismeretsegek, lehetosegek akar munka teren!

2015. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SándorÚr válasza:
100%
Hát nem akarok, negatív vagy előítéletes lenni de egy szegényfaluban valszeg jelen van a bűnözés, tyúktolvajok, kiteregetett ruhákat elviszik, kiskertből felszedik a terményt, ilyesmikről tudok. Nagyváros büdös és zsúfolt, de minden sarkon van egy Penny, Lidl, Tesco stb olcsó kaja. A benzinkutak egymás alá mennek árakban, akármire szükséged van könyebben eléred, meg úgy könnyebb egy nagyvárosban el lenni, szórakozni, ilyesmi
2015. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Oda kell menni ahol megélhetés van.

Ha szegény faluban van biztos megélhetés, az nagyon jó is tud lenni. Főleg annak, aki nyugalomra vágyik. Természet közelségére. Saját ház, saját kert, kutya, macska.

Sose értettem ezt a nagyvárosba vágyást. Nekem 35-50 km körzetben több nagyváros is van. Bármikor beülök a kocsiba és 20-30 perc alatt ott vagyok.

Amíg a nagyvárosban élők, gyakran ennyit tömeg közlekednek a munka és a lakás között.


Persze nem vagyok nagyváros ellenes, csak attól félek, hogy szerényebb körülmények között kellene egy nagyvárosban élnem.

Nekem pedig nem hiányzik a csóróság, kisebbség, panel lakás, graffiti, lődörgő szipusok...

2015. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell szegény faluban? Vannak nem szegény falvak is jó közlekedéssel és mégis olcsóbb ingatlanárakkal szerintem azok a jó helyek.
2015. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van munka, akkor inkább egy faluban. De miért kell, hogy szegény legyen?
2015. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A saját háznál figyelembe kell venned, mibe kerülés milyen formában a munkahelyre eljutás. Hogyan lehet megoldani az orvost, bevásárlást, ha gyerek van, az óvodát, iskolát.

Ismerősöm csak egy nagyváros szélén él külterületen. Majdnem tanya szerű házban. Viszont busz csak 3x van egész nap a városba bejutni. Marad a bicaj, ami azért némileg időjárás függő.Autóval szuper, csak éppen nem mindenki tud fenntartani autót .

2015. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az 5-ös válaszoló is írta, ha van munkád vagy saját jól jövedelmező megélhetési forrásod, akkor egyértelműen inkább falun. Ha élsz mindkét helyen néhány évet, érezni fogod mindkét hely előnyeit és hátrányait. De ahogy egyik ismerősöm szokta mondani, falun létre lehet hozni a városi kényelmet, de városon nem lehet létrehozni a csendet, a nyugalmat, a tiszta levegőt, a hatalmas életteret, stb.

Nekem van városi lakásom is és egy csendes faluszéli házam is. Amikor az utóbbiba elnézek, mindig azt mondom magamban hogy hazajöttem. (Az a szülői ház). De a városi lakást csak egy betonkonténernek tekintem, amihez közel van a sok bolt. Városon sok az olyan ember akik törnek-zúznak és összefirkálnak mindent. Viselkedésüket látva nem túl szép mondatok szoktak megfogalmazódni bennem.

A falusi levegő egészségesebb is. Orrfújásnál lehet meggyőződni az óriási különbségről. Sok hátránya van a falunak, mégis oda szándékozom én is visszaköltözni. A városi lakást lehetőleg még albérletbe való kiadási célból sem akarom megtartani. Inkább vállalom a felmerülő nehézségeket, de cserébe olyan környezetben élhetek amilyenben Amerikában csak a leggazdagabbak élnek: Szomszédmentes ház, saját erdővel és nagy földekkel körülvéve, stb. Pedig nem vagyok amerikai milliomos.

2015. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Kb. ez a legjobb válasz ide.

Miből élsz? Ha te vagy a falu orvosa, a polgármester stb., vagy van a szülőknek nagy telke, földje ahol lehet vállalkozni, nem mindegy.

Te tudod mi a háttered, mihez értesz és mivel akarsz foglalkozni.

2015. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha mindenki elmegy a faluból, mi marad?


Inkább a faluban kezdj valami vállalkozásba, mint a nagyvárosban robotolj valakinek egy albérletben lakva!

2015. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugdijas korban már sokkal jobb a falu, de inkább a budapesti aggomeráció üdülőfalvait ajánlanám. Itt minden van elérhető közelségben, Pestre busszal 40 perc az út.
2015. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!