Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minimum mennyibe kerülne...

Minimum mennyibe kerülne Budapesten fenntartani magamat és egy 2 éves gyereket?

Figyelt kérdés

kicsi albérlet+rezsi+bölcsi+kaja

Ha csak a legszükségesebbekre költök?



2015. jan. 21. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Basszus az ilyenek miért csak gyerekvállalás után gondolnak ilyenre?


Nekem pl Lineám van, egy éves hitel valamivel többet fizetek érte havonta mint 10 ezer (csak az autó azon kívül benzin biztosítás stb kb havi 15-20 ezer és nem megyek keveset), lakást vettem és havernak kiadtam a másik szobát 45 ezerbe fáj okosban megosztva a költségeket (fundamentával szociálispolitikával), kaja csak nekem 30-35 ezer (és én számolgatom, mert szemétért nem adok pénzt, de igazából lehetne kevesebb is, de a gyerekemtől tuti nem sajnálnám).

Ami marad a fizetésemből 50%-át takarékszámlára teszem a többiből meg lehet élni venni ezt-azt elmenni ide-oda.


Ha beütne valami és el kéne adni a kocsit, akkor kb 70-80 ezer amiből egyedül minimum élhető lenne még. Egy ideig. Mázli, hogy jó diplomám van.

2015. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem is van jó diplomám és autóm is. Nem ezt kérdeztem.
2015. jan. 21. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Igényes helyen és állapotban lévő albérlet kb. 60-nál kezdődik+rezsi, de kisgyerekkel nem nagyon tudsz válogatni, örülj, ha akár egy drágábbat is kiadnak nektek.

Rezsi attól függ, milyen albérletet találsz, és miből mennyit használsz.

Kaja: erre csak azt tudom mondani, hogy menj be a boltba és nézd meg az árakat. Nem tudjuk, milyen ételeket fogyasztasz és mennyit eszel. Valaki simán kijön 500Ft/napból, de valakinek az 1500 is kevés, hiába mindenből a legolcsóbbat veszi.

A bölcsiről ott helyben érdeklődj.

A gyerekek gyakrabban betegek, főleg ha bölcsisek, szóval sokszor kell gyógyszerre, vitaminra is költeni.

Összesen minimum 130-cal számolj, de inkább többel.

2015. jan. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor miért kérdezed? csak segíteni akartam basszus... Már 19 évesen volt valamilyen elképzelésem a pénzügyekről amikor felkerültem pestre és az azért nem most volt
2015. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!