Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van tapasztalatotok mestersége...

Van tapasztalatotok mesterséges szellőztetésű lakásról, házról?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a passzívházak, alapvetően a jövőben szívesen laknék is ilyenben, azonban a szellőztetéssel kapcsolatban aggályaim vannak.


A Vácrátóti Botanikus Kert környezeti témájú kiállítása elvileg egy passzívház-jellegű épületben van. Állítólag mesterséges szellőztetés biztosít friss levegőt a kiállítás látogatóinak.

Namost ehhez képest, amikor ott voltam, nagyon kellemetlen, elhasznált levegő volt bent. Teljesen olyan, mint egy tanterem, ahol több óra volt egymás után de nem szellőztettek. Vagy mint egy hálószoba reggel.

De a postákat, bankfiókokat, könyvtárakat stb. is kicsit fülledtnek érzem - mondjuk ezekre általában legalább már nem áll az egész nap nem szellőztetett tanterem hasonlata.


Ez miért lehet?

Az arborétum épületében meg a többi felsoroltban nem jól méretezték a szellőzőrendszert, nem jól tartják karban? Vagy én vagyok érzékeny, meg se tudnám szokni?


Passzívházakra visszatérve..

Mennyire gyakran kell karbantartani?

Mi történik, ha elmulasztják a karbantartást?

Mennyibe kerül a karbantartás?


Mennyire kelt huzatérzetet?

Állítólag sugárzó hőforrás közelében legjobb a hőérzet, ha minimális a huzathatás.

Namost itt pont valami fújja be a levegőt és nincs sugárzó hőforrás.

Ennek ellenére milyen a hőérzet?


Mi van akkor, amikor kint 20-27 fok között van a hőmérséklet, és az ember kinyitná az összes ablakot abban a helyiségben, ahol van, jöjjön be a kellemes szellő, a madárcsicsergés, a jó idő?

Ilyenkor ki kell kapcsolni a szellőzőrendszert? Netán magától kikapcsol?


2015. jan. 25. 17:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!