Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten belül melyik...

Budapesten belül melyik kerületek azok ahol érdemes albérletet kivenni?

Figyelt kérdés
Párommal kis városba élünk. De tervezzük a pestre költözést mert ott anyagilag jobban állnánk ha sikerül elhelyezkednünk. Egy barátnőm a külvárost nem ajánlotta mert veszélyes. Párom pedig az ellenkezőjét mondja hogy külvárosnak igaz vannak ilyen részei de csak néhány. A többi pedig csendes, veszélytelen ami jó. Belváros egész része szte zajos. Olyan helyre szeretnénk menni ami nem veszélyes ugyanakkor csendes, a zöldövezet sem kizáró ok de nem elsődleges és a parkolás vagy udvaron belül történne vagy ingyenes parkoló az utca egy részében. Másrészt ami nagyon érdekelne hogy akik kisebb városból esetleg vidékről költöztek fel, hogyan szoktatok hozzá az új élethez, mennyire tetszett meg a pesti élet, könnyen találtatok-e munkát-bár gondolom ez a része változó. Tehát összeségében minden érdekelne, kérlek kicsit meséljetek hogy mire lehet ott kint számítani, nálatok hogy volt stb.
2015. jan. 28. 09:36
 1/4 kovpet ***** válasza:

Én itt születtem, de tudtommal úgy szokás lakást bérelni, hogy ha már tudod, hogy hol kapsz munkát, akkor azon a környéken legyen a bérlemény is.


Csak mert minden nap kétszer átszelni a várost... hát az elég szívás.


Tehát: előbb legyen meg a meló és akkor már le lehet szűkíteni a keresést egy környékre.


Még annyit talán, hogy a külső kerületekről nem lehet elmondani, hogy veszélyesebbek mint a belsők. Sőt.

De mindenhol vannak veszélyesebb helyek és kevésbé veszélyesek.

De azért általában nem vészes a közbiztonság, tehát nem kell túlaggódni a dolgot.

2015. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az albérlethez vegyél igénybe Europai Unios albérleti támogatást, ez havi 200.000.-Ft a ti esetetekben és 18 hónapra kérhető. Sokan nem is hallottak róla.


A támogatásról igen részletes leirást találsz a ’ Budapesten miért olyan drágák az albérletek?’ című fórumon a 20-as hozzászóló tollából. Keresd meg ott a hozzászólót a privátján, én is onnan kaptam meg azt az info-telefont, amin már a részleteket is megtudtam.

Viszonylag könnyü a támogatáshoz hozzájutni!


Budapest VI. VII. és VIII. kerület be van kamerázva a rendőrséghez, itt büncselekmény alig fordul elő. Központi hely, jó tömegközlekedés. Autóparkolási szempontból fizetős, de ha nem fizetsz az albérletért semmit, akkor kibirható a parkolóház bérlet. Egyébként le tudod rendezni, hogy a arkolás is jelenjen meg a lakbérben és akkor az is mehet EU pénzből.


kovpet nevü felhasználó válasza abból a szempontból hibás, hogy ha később kéred meg az albérlettámogatást, mint ahogy a munkaszerződést megkötöd, akkor már nagy az elutasitás veszélye, mert sok hülye kikötés van a rendeletben, amin a munkaszerződés megkötése után már nem tudsz módositani. Előbb informálódj, utána irj csak alá bármit.

2015. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ejha ez nagyon fontos információ volt kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm. Ha bármi fontosat erről eltudnál mondani azt nagyon megköszönném. N/22
2015. febr. 1. 18:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem találtam meg ezt a fórumot. Betudná valaki linkelné? Vagy hol tudnék személyesen ennek a támogatásnak utána járni? És az albérletet ugyan fizetnék de ebben a kaució és esetleg a rezsi is benne van vagy csak maga az albérlet ára?
2015. márc. 1. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!