Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Orosz feketeszénnek mekkora...

Csabesz80 kérdése:

Orosz feketeszénnek mekkora lehet a fűtőértéke?

Figyelt kérdés

Vettem próbaként zsákban 30 kiló "orosz feketeszént". Elsősorban az a célom vele, hogy lefekvés előtt tűzre téve tovább tartsa melegen a kazánt. Napközben nem ezzel fűtenék, arra van tisztább tüzelőm.


Kb 20-60 mm közötti darabokból áll, teljesen pormentes. Csináltam képet róla, amit utólag világosabbra szerkesztettem, hogy látszódjon. (egyébként teljesen fekete az egész)

[link]


Mennyi lehet a fűtőértéke?


2015. jan. 29. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 5500-6000 Kcal/kg lehet a fűtőértéke

[link]

[link]

2015. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A színéből ezt nem lehet megmondani. Szerintem az eladónak tudnia kell, mert létezik valami terméklapja adatokkal. Általában csak mint "feketeszén" tól-ig értéket lehet rá mondani, mint amit írtak is már. Bár a feketeszén 6000 kcl-t is tudnak.Tovább nem fogja tartani a meleget a kazán, de ha nem ilyen szénre van méretezve pl lemez kazán, kandalló, simán kiég tőle és még a fűtési idényben tönkreteheted. fekete szenet inkább öntvénykazába ajánlott használni.
2015. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz a kommenteket. Remélem azért tovább izzik mint a sima fa parazsa.
2015. jan. 29. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!