Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért csökken a nyomás a csapban?

Miért csökken a nyomás a csapban?

Figyelt kérdés
Amikor megengedem a csapból a vizet, akkor egyből elkezd csökkenni a nyomás, sokkal lassabban jön a víz.

2015. jan. 30. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tekerd le a végét...csupa vízkő!
2015. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért mert van egy szűk keresztmetszetet valahol,a ház csőrendszerben(valószínűleg)

1 Pár infót adhatnál, ..(társas/családi ház,városi víz vagy saját fúrt kút hidroforral, vagy pl milyen anyagú,csövek vannak,)

Kevés az infó.

2015. jan. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Panellakás, és ez a jelenség csak a konyhában jelentkezik és csak a meleg víznél.
2015. jan. 31. 14:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a sarok szelep nem enged át elegendő vizet,ezt ki kéne cserélni.


Ha ősrégi..(ránézésre kb min 20 éves),akkor ne piszkáld, mert ha tekergeted ,lehet hogy csöpögni fog. Cserélni kéne egy új sarokszelepre. Mivel lehet hogy nagyon durván be van rohadva, komoly fogó(+ hő) szükséges a cseréhez.

Szóval önként ne vállalkozz a cserére.

2015. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor vízvezetékszerelő szükségeltetik? Hát hogy hány éves, nem tudom, de biztos nem mai darab, amióta itt lakunk 8-9 éve, azóta ahhoz biztos nem lett nyúlva. S véleményed szerint akkor biztos hogy ez okozza a problémát?
2015. febr. 1. 16:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel tele van rozsda darabokkal,és nem tud átfolyni a víz.

Amúgy a perlátort (csapvég) is kitekerheted,....hátha ott is el van dugulva ,..láttam már ilyet is probléma okozónak.


A sarokszelep tekerőjét,... meg ha kijjebb tekered,lehet hogy csöpögni fog utána a tengelye. Ömleni nem fog ... egy próbát meg ér. Ha csak 1-2 csöpp van ,akkor meg fog állni magától. De sanszos hogy cserélni kell.

2015. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
S a hideg víz esetében miért nem csinálja? Mert ez csak akkor fordul elő, ha a meleg vizet engedem meg...
2015. febr. 1. 16:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek,hogy eleve egy kis áteresztőképességű csap,és ha maga az elzáró gumi már öreg,-meleg víz hatására a porózus részekbe is belemegy a meleg víz,ezért kitágul...így lecsökken a keresztmetszet.


Én a főcsap(meleg víz) elzárása után kiszedném a meleg vizes részt,és kicserélném a gumit.

2015. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Húha, hát én nem vagyok egy nagy szakember, de most milyen elzáró gumiról is beszélsz? Bocs, ha értetlenkedek...:) Meg mit értesz az alatt hogy kiszedném a meleg vizes részt?:)
2015. febr. 2. 18:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Erre a csapbetétre gondoltam...

[link]


A fogantyút leszedni,a csapbetétet kitekerni,és megpróbálni az alján látható gumit kicserélni.

2015. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!