Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tud felrobbanni egy...

Hogyan tud felrobbanni egy cserépkályha? Gond ha elzárom amikor ég? Vagy csak akkor szabad elzárni mikor parázs van bent?

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan ez az elsődleges oka a kályharobbanásnak. A második leggyakoribb a rosszul kivitelezett vízteres kályha.
2015. febr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

-simán fel tud robbanni,

pl : ég a tűz benne,közben valaki becsukja az ajtóit,a bent lévő cucc ettől nem ég rendesen a kevés levegő miatt ,csak erősen füstöl,ekkor valaki kinyit egy ajtót,az oxigén bezúdul,és az ott felgyülemlett éghető gázok,hirtelen mind égni-robbani kezdenek,

2015. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

csak akkor zárd le teljesen ha parázs van.

annyit érdemes tudnod, hogy nem maga a fa ég, hanem a gázai égnek. ha ezeket a gázok nem égnek el, hanem felgyülemlenek, akkor a kritikus hőtöl egyszerűen berobbannak.

nem érdemes szimulálnod, de ha lezárod a levegőt és nincs már láng,a magas hőtöl gázosodik a fa csak nem ég el oxigén nélkül. vagy ajtónyitáskor bedurran, vagy a kályhában lévő gázkeverék a kritikus hőtöl robban be. mindez a fagáz, oxigén és hőtöl függ.

[link]

2015. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az asszony rendszeresen lerobbantotta a tetejét. Hiába magyaráztam neki, mindig túl korán lezárta, begázosodott, aztán bumm! Végül lebontottam a cserépkályhát és átalakítottam a rendszert központi fűtésűvé.
2015. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi például dióhéjat dobtunk a parázsra, az gázosodott, utána egyszerre robbant. Lenyomta a tetejét, mint a csernobili erőmű.
2015. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tökéletlen égés következtében a füstterekben felgyűlik a fagáz. Kap egy szikrát, és megtörténik....


Cserépkályhával úgy fűtünk, hogy viszonylag nagy lángon feltüzeljük, hagyjuk a tüzet kiégni teljesen, és utána zárjuk le, hogy a huzat belülről ne hűtse. Ilyenkor órákig sugározza a meleget.

2015. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, közben látom, hogy több jó válasz is jött. A válasz írásának kezdete, és az elküldés között eltelt egy kis idő.


A vízteres cserépkályha egy külön történet.

Ott zárt rendszer esetén lehet vízgőz robbanás.

Kazánbiztonsági berendezésekkel megelőzhető. Gondos tervezést és kivitelezést igényel. Sajnos észnélkül csinálják.

2015. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna.

Én eddig ahogy beggyulladt el szoktam zárni, soha nem volt gond.

Szintúgy a kaminot is.

2015. febr. 4. 13:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Cserépkályha csak olyan tüzelő anyagoktól tud felrobbanni,illetőleg a tetejét felnyomni,ha gázok képződnek ,és az hirtelen robban be .Tehát,ha parázsra nagyobb mennyiségű dióhéjat rakunk,és az teljesen lefedi,akkor gázosodás kezdődik.Aztán ahogy kis láng keletkezik,már durran is .Ha ugyan ezt a mennyiséget rárakjuk,és közben van láng is,illetve folyamatos égés ,akkor nem tud berobbanni.Ugyan ez vonatkozik a szénnel való tüzelésre is .A szén is teljesen le tudja fedni a perázst .Természetesen nem egy lapát szénről van szó.

Fánál ez nem fordul elő,mert a fák közt légrés van .

cserépkályha tűzteréven nincs akkora hely ,hogy nagy mennyiségű fával lehetne megpakolni .Elzárni azért sem érdemes,mert a a ilyenkor csak elfüstölög,kormol .Ha nem elég száraz ,kicsapódik a viz pára,és a kátrány ,ami egyformán kárositja a kályhát ,és a kémény t is .

2015. febr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kaminó kandalló más téma.

Ott ha lezárod, van sekunder levegő forrás (ha hátul fa tüzelésre van állítva.)

Ott így a leggazdaságosabb a tüzelés.


Ahhoz tudnám hasonlítani, ha cserépkályhát lent lezárod, de az ajtón adsz levegőt. Alul szenesedik és a fent beáramló levegővel egy tökéletes(ebb) égés történik. Ha benézel a lyukon akkor láthatod, hogy kék a láng..

2015. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!