Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban házközponti...

Társasházban házközponti fűtésre milyen jogszabály vonatkozik? A minimum hőmérséklet és a fűtési időszak érdekelne.

Figyelt kérdés
Albérletbe költöztem, ahol házközponti fűtés van, és a közös költségben fizetjük átalánydíjjal a fűtést is. A baj az, hogy rendszeresen elzárják éjszakára a fűtést, általában 10-11 órakor és még reggel 6-kor is hidegek a radiátorok. Így reggelre 18-19 fokra lehűl a lakás, ha nagyobb mínuszok lesznek, akkor jobban is le fog. Napközben pedig alig melegszik fel 20-20,5 fokra. Többen is panaszkodnak, de állítólag a házban van egy-két idősebb néni, akik lekapcsoltatják a fűtést a közös képviselővel. Mit tudnék tenni? A tulajnak már szóltam, és több szomszédnál is hideg van, akik szintén rendszeresen szólnak a közös képviselőnek, de semmi haszna.

2015. jan. 26. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Erre nincs jogszabály. A közgyűlésen kell felszólalni, ott a lakóközösségnek döntési joga van.
2015. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Muszáj oda költöznöd? :(

Mert ha nagy ívben tesz rátok a közös képviselő, ez szerintem így is marad. :(

2015. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!