Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A gázkonvektor tulajdonképpen...

A gázkonvektor tulajdonképpen az utcát (is) fűti? Normális ez?

Figyelt kérdés
Lehet,hülye kérdés, de most vettem észre ,hogy a konvektor kifújja a meleg levegőt ,ahogy ott álltam az ablak előtt.
2010. febr. 11. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az égéstermék távozik az utcára...
2010. febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, én meg a kör folyosót fűtöm vele :D
2010. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Elég halott lennél magad pár órán belül, ha az égéstermék nem kifelé távozna, hanem befelé, a szobába...
2010. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy borzalmas buta álprobléma, tudom nem tőled származik, valakik kitalálták, csak éppen elfelejtettek logikusan gondolkodni pedig csak annyi kell.Én le tudnám vezetni hogy ez miért marhaság de nincs időm próbáldd meg magadtól. Mindenesetre olyan emberkék találták ki akik a fizikához és a kémiához se értenek érdemben, de a logikai képességük is gyenge.
2010. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle fűtés fűti egy icipicit az utcát is, hiszen a kéményeken kiáramló füst is meleg. Az égésterméknek ugyanakkor muszáj távoznia, nem maradhat a lakásban (ellenkező esetben a lakók távoznak rövid úton az evilágból). Ezzel a "problémával" évezredek óta sikeresen élnek együtt az emberek, most miért akadtál fenn rajta?
2010. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 19:32-es vagyok.


Azt írta a kérdező a meleg levegőt fújja az utcára.Nem levegőt fúj hanem égésterméket! A hideg gázt tudná fújni? Nem! Egyszer lefelé száll másodszor nem tágul hanem épp összehúzódik megakadályozná az égés oxigénhez jutását, ventillátor kellene az eltávolításához, mintahogy a kazánüzemekben azt is csinálják a több mint száz méteres kémények ellenére többszáz kilowattos ventillátorok nyomják ki az égésterméket a kéményeken és az még 5-700 C fokos mivel nem szabad a harmatpontig hülni hagyni mert akkor a kémény sinyli meg. Tehát a konvektornál lehűtöd az égésterméket pld hőcserélővel és csak ventillátorral tudod eltávolítani,akkor hol is a megtakarítás? Sehol!

2010. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

igen, normális, és az utcát is fűtöd vele, ezért van melegebb mondjuk egy zsúfolt nagyvárosban (ahol sok a konvektor :) mint mondjuk egy kis faluban.


iszonyat gazdaságtalan fűtési mód.

2010. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fatüzelésű kályhából is sok hő távozik a kéményen.
2010. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális, nem kioktató válaszokat!
2010. febr. 13. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Erre találták fel a kondenzációs gázkazánt, ami a távozó égéstermék hőenergiáját is visszaforgatja. Vannak országok (pl. Hollandia), ahol már csak ilyen készülékek beszerelésére adnak engedélyt. Nekünk is ilyen van, pár ezer forintot lehet spórolni vele, de azért világmegváltó összegeket nem.
2010. febr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!