Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi fabrikettet tegyek a...

Mennyi fabrikettet tegyek a cserépkályhába, mikor lehet becsukni az ajtót és hogyan rendezzem el a tűztérben?

Figyelt kérdés
Van egy cserépkályhám, s fabrikettel szeretnék fűteni, nemrég költöztem a házba, és ilyenkor már nem igazán lehet száraz fát szerezni, szóval maradt a brikett. Nehezen tudom begyújtani a brikettet, nem tudom mi lehet a gond? Van száraz gyújtós fám (ezt tudtam ismerőstől szerezni) és papír. Eddig kis fát és papírt tettem a kályhába és erre a henger alakú brikettből kettőt, több darabra törve. Volt hogy elaludt hamar a tűz, olyan is volt hogy kicsit füstölt. Lehet úgy kéne, hogy megvárom, míg a gyújtós szépen ég és csak ekkor teszem rá a brikettet. Az sem tiszta, mikor lehet becsukni az ajtót, amikor már csak parázs van? A gyújtóst alá vagy fölé tegyem? Előre is köszi
2015. febr. 24. 11:02
 1/4 Ügyet Lenke ***** válasza:
ahoz, hogy a brikett begyúljon neked már egy kis parázs kell legyen...papír van mindig legalul, arra a gyújtós, az ajtót akkor lehet becsukni amikor már csak parázs van és nem lángol, amikor meg már feketés a parázs széle akkor le is lehet zárni a kályhát
2015. febr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fával a következő a módszerem:

Kettő vastag fa kétoldalt. Közé papír lazán összegyűrve. A kettő vastag fára keresztben vékonyra hasított száraz gyújtós. Ennek a tetejére kicsit vastagabb (3-4 ujjnyi) fák. Felfelé egyre vastagabbak. Ugyanez brikettel is működik csak a vastagabb fák helyett brikettet rakj.

2015. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Már vagy 20 éve fűtök cs.kályhában,és a begyújtáshoz sokszor adódnak hulladék faanyagok is .

Na de én is oda jutottam,az a fa van amit veszek ,mellé a nagyon jó minőségű kemény fa brikettet.Írom még egyszer,nagyon jó minőségüt,iga az ára is 6800 körül van tonnájának .29x9 cm ,hengeres ,és lyukas a közepe .Hasonlóan csinálom,mint a 2 es irta .begyútóskén 2 féle begyújtóst vettem.Az egyik a Pe-Po.a máik a Pirolux.

Azért vettem 2 félét,mert ez a pirolux olyan nehezen gyullad be ,hogy midig oda égett a körmöm.Ez a másik meg szinte belobban,olyan puncs színű,nagyon könnyen lehet picikre darabooni kézzel .Ebbőla piciből teszek egyet a pirolux kockára,be a kályhába a 2 fa közé,és meg gyújtom.

Erre teszek egy fabikett 1.5-2 cm res szeletet,amit a hengeresből egy kis feszitővel szépen le lehet választani .Ezt ráteszem a 2fára ,az égő gyújtós fölé,de a láng azért jól érje el .Erre még pár darab vékonyabb fát.Ajtó záródik ,csaka hamu ajtó van nyitva .Kb 10 perc múlva ,a térdemen ketté török egy fabrikett hengert ,és teszem is rá,mellé 1-1 nagyobb hasitot fát .Aztán ez már így megy .

A nagy fűtő értékű f.brikettből,ebből a hengeresből nem szabad egészet tenni,csak felet.Akkora hőt fejleszt,hogy károsithatja a kályha belsejét.A hővédő belső ajtó vörösen izzik .Még igy is időnkén a tüzelő ajtón kell a huzatszabályzót kinyitnom ,hogy hűtse vissza a belső ajtót .A cs.kályhát nem szabad gyorsan felfűteni .

A kályha ajtónak mindig zárva kell lenni.ha már ki kell nyitni,hogy jobban égjen ,akkor ott már huzat probléma van .A kályha túlfűtése is káros .ha kályha hátsó része is forró,akkor az már fel van fűtve .Minden huzatot el kell zárni .Lehetőleg mindig száraz fát kell tüzelni

Amit nem írtam ,azért kell a fa brikett mellé,mert a f.brikettnek nincsen parazsa,ne kelljen már többször tüzet rakni .

2015. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Most fogok először fabrikettel fűteni cserépkályhába, de mielőtt végigolvastam volna, 4 db. hosszút tettem be. plusz 2 vékonyabb hasított fát. Nem lesz baj?
2022. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!