Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Feg Gázkonvektor mitől csinálj...

Abripeter kérdése:

Feg Gázkonvektor mitől csinálja az alább leírtakat vajon?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!


Van egy FEG tipusú régi fajta fali gázkonvektorom, ami Computherm programozható thermosztát által vezérelve!

Kérném szépen, ha valaki tud, segítsen nekem mit tegyek!


A gondom a következő:


10 éve nem volt használva a konvektor, majd tavaly szeptembertől üzemel. Ez idő alatt 3 x aludt ki az őrláng, de minden esetben elég hamar meg tudtam gyújtani, aztán 1 hete úgy kialudt, hogy szerelőt kellett hívnom, aki kiszedte azt az elemet, aminek a végén az őrláng ég, kiütögette a koszt, majd egyik végét drótkefével megdörzsölte és jó lett! De: Azóta közel sem úgy teljesít, mint eddig, mivel előtte 10 perc alatt 60C fok fölé melegedett, most pedig ugyan ennyi idő alatt 40 körül jár csak! Mitől lehet ez?



2015. febr. 25. 17:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném azzal, hogy azóta 2x volt nekem és barátnőmnek hányingere, most ez a véletlen műve, vagy sem, azt nem tudom! Maga a tény, hogy 20 perc alatt érem így el az eddig 10 perc alatt elért 60C fokot, alapjában véve furcsa számomra! Kérem segítsen aki tud egy esetleges válasszal! Előre is köszönöm szépen!
2015. febr. 25. 17:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyanitom hogy a fő égő fúvókája is kissé el van telve.Kevesebb gáz kerül elégetésre .
2015. febr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy az égés nem tökéletes,és ez érezhető
2015. febr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindenképp hívjak újra szerelőt, vagy nyeljem le a 150% os árat amit fizetni fogok innentől?

Ja amit nem értek, az hogy lehet hogy előtte 10 perc alatt többet melegített ugyan ez a cucc?

2015. febr. 25. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:
ki kellene tisztíttani a főégőt, és beállíttatni a gáz/levegő arányt. ha szép kék a lángja, akkor jó. a 10 év állás után egy nagy tisztítás és beállítás kellett volna neki mindenképpen.
2015. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szép kék lángja van amúgy és eddig örültem is neki, hogy konkrétan egy reggel 6 órától 6 óra 10 percig simán megfelelő hőt csinált a lakásban, most meg ha rányomom még plusz 10 percre, akkor érem el ugyan azt...
2015. febr. 25. 17:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet,hogy most működik rendesen.Gondolom a szerelő vissza vett a teljesítményből,hogy ne égjen szét a hőcserélő.
2015. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmin nem vett vissza, itt álltam végig mellette azon a 2 percen, amikor itt volt...Létezik, hogy ez a normál működés és hibásan hamarabb felfűtött, mint így?
2015. febr. 25. 18:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen fel lehet venni,de károsodik a berendezés.
2015. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!