Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy ideje a gázkonvektoromból...

Egy ideje a gázkonvektoromból furcsa hangok szűrődnek ki! Valami állat lehet odabent! Mit tegyek és milyen kárt okozhat?

Figyelt kérdés
Először csak néha volt, de ma már minden nap, elég gyakran hallatszódik. Olyan mintha a kivezetőnyílásba beköltözött volna valami, és kaparászó hangokat hallani. Mit tegyek? Mivel ha meg akarom nézni teljesen szét kell szerelni a berendezést, stb. Milyen kárt okozhat ott? (ha pl egy rágcsáló van ott, vagy egy madár beköltözött)

2015. jan. 15. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Hívj gázszerelőt! Parapetes konvektornál, ha van a rács a kivezetőcsőn, kötve hiszem, hogy beköltözhet egy madár.
2015. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, olyan, de akkor vajon mi lehet?:(
2015. jan. 15. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam egyszer komplett verébfészket szedett ki a gázszerelő a külső nyílásból, miután szétszedte a készüléket. Hallottam én is zajokat, de azt hittem, hogy csak néha rászállnak a rácsra, meg azon rajcsűröznek. A veréb kicsi, befért a rácson.

Jobb ha szerelőt hívsz.

Akadályozhatja a fészek a levegő vagy égéstermék szabad áramlását.

2015. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Üdvözlöm.

A kérdésére a válasz elvileg kárt nem okozhat de részben eltömítheti a kivezető nyílást így az égéstermék szabad áramlását akadályozhatja, ezáltal a fűtés is veszélybe kerülhet légellátási probléma léphet fel amely a készülék ki kapcsolásához vezethet. Nem beszélve a be került kis madárról amely valószínű énekes madár , cinke pinty esetleg veréb. Önnek valószínű 20 évnél régebbi készüléke van mert ezeknek a külső rácsa volt olyan méretű ahol a madarak még be fértek. Mindenképp javasolnék egy lelkiismeretes szerelőt.

2015. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nem lehet hogy darázs? nekünk a gerendába fészkelte be magát és míg kiirtottuk ráment a nyár....
2015. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Zummogest nem hallottam. S mar a hangokat se hallani, gondolom megdoglott akarmi is volt az
2015. febr. 20. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!