Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudnátok érvelni, hogy mért...

Tudnátok érvelni, hogy mért érdemes lakókocsit/lakóautót venni?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy olcsóbb a kempingben egy hotelnél,de ezenkívül midenféle érvelést lehet írni.

2015. márc. 5. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem max bérelni érdemes ha szükség van rá, mert a fenntartása drága. Hacsak nem jártok havonta kempingezni akkor nincs értelme venni.
2015. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lakóautó: drága fenntartani, ha menni akarsz valahova, el kell hagyjad a helyed, amit elfoglalhatnak...


Lakókocsi: Szabadság!!! Ha nem tetszik, továbbmész. 97 óta van, az eddigi legjobb befektetésünk.

2015. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lakóautóval mentünk el Franciaországba. Mi öten voltunk rá. Soha többet. Állandóan azt néztük, hogy hová menjünk fürödni, wc-re, mert ugye hamar "megtelt" az autó szennyvíztárolója. Igaz, 1-2 napra bárhol dekkolhatsz, de keresned kell mindig olyan helyet, ahol ürítheted, pénzért.
2015. márc. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen célból kell? Kempingezni? Országot, világot látni? Túrázni, horgászni, vagy csak letelepíteni valahova?

Mint már leírták, a szabadság a legjobb dolog benne. Olyan, mintha magaddal tudnád vinni a nyaralódat. Persze kompromisszumokat kell kötni és aki hozzá van szokva az összkomforthoz, nem biztos, hogy jól érzi magát egy apró WC-vel és tusolóval ellátott szűk lakóban. Ha esetleg vizesblokk nincs is benne, akkor meg pláne. Viszont ha valakit nem zavar a lavórból mosakodás, és hogy a természetben kell elvégeznie a dolgát, fullextrás vadkempingben lehet része, kicsi pénzért.

2015. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaaa, félreértés ne essék, én (#2-es vagyok) úgy értettem, hogy kempingben kell használni, nem a prérin. Ott nem gond a kicsi zuhany és wc, mert a kempingé nagy, sokszor még medence is van...
2015. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam egy privit, ha megengeded itt válaszolok.

Mi horgászatra használunk egy kisebb lakót (3.2m 3 személy). Mivel kizárólag természetes vizeken horgászunk, kellett hozzá egy komolyabb terepjáró, így már nagyon sok hely elérhetővé vált az időjárástól függetlenül. Legtöbbször a párommal ketten (+ kutya), néha barátokkal négyen használjuk, ilyenkor az elősátor alatt is alszik valaki.

Végigjártam a szamárlétrát. Kocsiban alvós éjszakákkal kezdtük, aztán jött egy kisebb sátor, majd egy hatalmas sátor előtetővel, utána egy sátras utánfutó és végül, most már pár éve, a lakókocsi. A lakó hatalmas kényelmet ad még a sátras utánfutóhoz képest is. A hőszigetelés miatt (az ablakok is duplák) nyáron lassabban melegszik át, hidegben pedig minimális fűtéssel kellemes meleget lehet tartani benne. Gáztűzhely, gázos hűtő és gázfűtés valamint beépített mosogató van, a világítás és a mosogató vízellátása pedig egy akkumulátorról több hétre megoldott. Persze 220V-ról is működik minden. A rengeteg szekrény és tároló rekesz több mint elég a cuccok elpakolására, gyakorlatilag a fele nincs is kihasználva nálunk.

Mivel vizesblokk nincs, a mosakodást vödörből illetve nyáron egy tusoló zsákból oldjuk meg, a toalettet pedig egy egyszerű pottyantós tábori WC-vel. Ez utóbbi pár perc alatt felállítható és csak egy gyalásó, egy kivágott fenekű műanyag vödör, egy WC-deszka, meg egy sátras ernyő kell hozzá :)

Elősátorral együtt kb. 15 m2 lakóterünk van, ami két embernek, akár több hetes horgászatra is bőven elég.

Hátránya a lakókocsinak az ilyen vadvízi horgászatoknál az alacsony hasmagasság és a viszonylag nagy méret. Nehezebb terepen sokszor felakad az alja és könnyen letéphető róla a pótkerék (ha alul van) meg a letalpalók. Sárban könnyen lecsúszik oldalra ha kicsit ferde a pálya és a letalpalókat nem győzöm tisztogatni utána, hogy ne rágjon be a menet. Fás-bokros vízparton pedig nehézkes a leparkolás és szükség lehet ágfűrészre. Az általában puha süppedős talajon a kézi mozgatás is szinte lehetetlen. Ismeretlen, vagy ritkán látogatott helyen mindig előzetes terepfelmérést végzek, mielőtt behúznám a célállomásra.

Összefoglalva;

a lakókocsival egy hordozható nyaraló kényelmét kapjuk, némi kompromisszumokkal.

2015. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az utolsónál részletesebb, korrektebb választ nem igen fogsz kapni.
2015. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 16. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!