Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Azoknak szól a kérdés, akik...

Azoknak szól a kérdés, akik laktak/laknak tanyán. Milyen pozitív és negatív tapasztalaitok vannak? Miben más mint a városi élet?

Figyelt kérdés

2015. márc. 13. 22:35
 1/3 anonim válasza:

Ez igazából csak beállítottság kérdése :D

Szerintem pozitív:

- nyugodt életkörülmények

- nincsenek idegesítő szomszédok

- tiszta levegő

- nagy természetes nyitott terek

- lehetőség hogy lásd megnőni amit eszel


Negetívum:

- kevésbé kiépített hálózatok

- az előző miatt nehezebb a kommunikáció is

- ha baj van nehezebben találnak meg


De ez mint említettem ember függő van akinek ez az álom van akinek pedig egyenesen taszító. :D

2015. márc. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, biztos kétszer meggo doljuk hogy kiköltözzünk-e :D
2015. márc. 14. 22:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tanyán lakok,de azért tanya és tanya közt óriási különbség van.

Az én házam egy út melletti,buszmegálló közeli,120 négyzetméteres család ház,összkomfortos.Tudok olyan tanyát,ahol nincs bent a víz meg a villanyt is kikötötték...


Nálunk minden automata,ami lehet,fúrt kutunk van-hidroforral,be van vezetve a víz,hideg-meleg vizünk,automata mosógépünk,mosogatógépünk van.Vezetékes net beköthető,de nekünk nagyon jó a mobilnet is.

Posta házhoz jár minden nap,normális helyen lakunk,normálisak a szomszédok is (tanyasor). Mozgóbolt is jár heti 2x,de a közeli kisvárosból is kihozzák a bevásárlást a bolthálózat házhoz szállító autói.


Jó,hogy itt kevesebb a rezsink,mint faluban,innen is eljárunk dolgozni ugyanúgy,nincs messze a munkahelyünk.

Városban nem laktam még,de ha a város másik végébe jársz dolgozni,akkor már jó sokat utazol a munkahelyedre,szóval ez sem lehet opció,mert máshol is vannak távolságok.

Én pl.busszal 10-15 perc,autóval max 8-10 perc alatt ott vagyok a munkahelyen.

Negatív tapasztalatom nincs,6 éve élünk itt,szeretjük.Normális életünk van egy szép házban,szép udvarral.(mi nem kertészkedünk,mert dolgozunk,tényleg "csak" családi házként lakjuk;füves udvarunk van bokrokkal,fákkal)

Minden attól függ,mennyire vagy távol az úttól,busztól,van-e esetleg autód (ha kell,nem biztos) mennyire van a város,elérhető helyen vagy-e mentő/tűzoltó szempontjából is,ilyenek.Na,meg pénz és szerencse függő,hogy egy jó házat vegyél jó helyen.

2015. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!