Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy lakásunk egy tömb...

Van egy lakásunk egy tömb épületbe, ami eddig egy éve üresen állt és most beköltöztünk. A közös képviselő most azzal fenyeget, hogy mivel eddig nem volt fizetve a közös költség ami felhalmozódott 40. e FT, jelzálogot rakat a lakásra. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

2015. márc. 18. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Valakinek fizetni kell a közös költséget. Ha tietek a lakás akkor nektek. Ha nem akartok fizetni akkor kikényszeritheti!
2015. márc. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. A közös költséget a lakástulajdonosának akkor is fizetnie kell, ha nem lakik a lakásban.
2015. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40 ezer? Meddig nem volt fizetve a közös ktg? Négy hónapig?
2015. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan mióta nem fizette párom, mert az anyukája lakása de nem lakta senki több mint egy évig ha jól tudom.
2015. márc. 19. 00:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy nem laksz egy lakásban, vannak költségei. Mi is örököltünk panellakást, volt egy csomó fix költsége, hiába nem laktunk ott: távfűtés, közös költség, gáz átalány. Ezeket fizetni kell. És igen, rakathat jelzálogot a lakásra.
2015. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb és sokkal olcsóbb kiegyenlíteni a hátralékot.
2015. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznosak a számomra! Én még csak most tudtam meg h van tartozás, mert párom anyukájáé a lakás és eddig ő fizette, de akkor ez is pótolva lessz! Nem tudtam mert én világ életemben kertesházba laktam! Köszi mindenkinek!
2015. márc. 20. 06:09
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, én baromira utálom azokat, akik nem fizetik a számláikat és ezáltal egy közösségnek rombolják az életvitelét (közös költség ebből a szempontból), de adok egy tippet:

Fizess be X forintot, amennyit tudsz és akkor már nem tud veled mit kezdeni.


Nálunk a kk. havi 37ezer forint. Ebben benne van a fűtés díja is havonta, mivel egyedi a panelunk fűtőrendszere.

Lényeg a lényeg, hogy akadnak elmaradók, ami még egy dolog. Viszont vannak olyanok, akik nem hajlandóak fizetni. Ők a milliós tartozók.

A közös képviselő is próbálja jogi úton behajtani az adósságokat, de megoldják az adósok úgy, hogy HAJLANDÓSÁGOT mutatnak. Azaz X forintot kifizetnek és már nem lehet őket megint egy jó ideig baxogatni.

2015. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a válaszokat és a tippeket! Mostmár ezt is tudom! Nem állt szándékomban nem fizetni, csak eddig én nem laktam itt és nem tudtam! Megfogadom a tanácsokat!
2015. márc. 30. 07:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én családomban is van olyan, aki nem fizeti a közös költséget. Ilyenkor a ki nem egyenlített összeget a megemelt kk.-et a ház többi lakója kénytelen kifizetni. Amit nem fizetsz, az meg egy idő után jelzálogként széljegyre kerül a földhivatalba. A lakást addig nem lehet eladni, amíg széljegye van. Minél több a tartozás, annál több a széljegy. Ha kifizeted a pénzt, széljegyenként még 30 000 ft-ot fizetned kell. Ha nem teszed, és a tartozás eléri a lakás árának egyharmadát, akkor az ingatlan elárverezésre kerül.
2015. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!