Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon bonyolult albérleti...

Nagyon bonyolult albérleti téma, jól jönne egy kicsi segítség?

Figyelt kérdés

2hét múlva költözünk másik albérletbe mert itt nem lehet már élni. A szomszéd meg akar ölni , illetve pereskedni akar mert hajnalba tudunk csak lefürdeni. Olyan a lakás ahol wc daráló van , és a szomszédék hallják és ez miatt nem tudnak aludni. Ez miatt kaptam már hideget-meleget, fel akar jelenteni , meg akar ölni stb.

Mikor beköltöztünk volt 1-2 csótány majd nem majd igen és így tovább, n3me voblt zavaró. De 2 napja a foyósói írtás miatt annyi lett ,hogy a szobába járkáltak a falon. Tegnap előtt este meg egy kicsi is volt az ágyban . Erre a hétre vettem ki szabit ,hogy megszabaduljunk a bogaraktól.A tegnapi esténk meg szörnyű volt, Én nem mertem lefeküdni,vigyáztam ,hogy ne menjen egy se a páromra ,legalább ő tudjon aludni ha már reggeltől késő estig dolgozik. De 4 körül elfáradtam hiszen már 2 nap alatt 3 órát aludtam ezért ledöltem. Aludtam fél órát majd arra ébredtem hogy valami van a nyakamon, egy undorító csótány. Na onnantól ébren vagyunk. A csótányírtok itt voltak nem kevés pénzért. Most döglenek a csótik, de undorodom mindentől nem tudok többet itt aludni este. Nemsokára megyünk hotelbe mert ki kell pihennünk magunkat.


Viszonyt ma hívott a tulaj ,hogy az e havi pénz kellene neki. És úgy vettem le ,nem érdekli ,hogy mi itt min megyünk át , hogy egy heti fizetésemtől ez miatt elesek.

Úgy gondoltam van egy havi kaukciónk nála amit nem akar visszaadni csak akkor ha talál más albérlőt. De mikor lesz az. Most arra gondoltam ,hogy jogos lenne e ha lelaknánk ezt a pénzt ,mert nincs pénzünk odaadni neki. Most fizettük ki a másik lakás kaukcióját , az irtás is 15 ezer volt , nem lehet itthon aludni.

Vagy kitehet a lakásból ? Vagy mit csináljunk? Nem ért meg minket a kaukcióval is tuti csak le akar húzni ,mert ha most nicns pénze akkor a kaukciót miből fizeti vissza nekünk ha kiköltöztünk ?


bocsánat ,hogy össze vissza írtam és hibákkal,de nem kellemes most a lakásba lenni és nem is bírok igazán erre figyelni csak tanácstalan vagyok


2011. aug. 16. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Csomagolj, és menj! A kulcsot dobd be a postaládába!

A kauciót meg úgyis le fogja nyelni a tulaj!

Nem beszélve arról, hogy a csótányirtást is neki kellett volna fizetni, és egyszerre kellett volna a folyosói irtással együtt megcsinálni!

A javításokat is, ami nem a ti hibátok neki kellene fizetni! (Kiégett égő, elromlott zár, stb...)

2011. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, és ne fizzesetek neki már egy vasat se!

A címet se adjátok meg, ahová mentek!

2011. aug. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt szerződésetek? Elvileg neki kellett volna fizetni az irtást is. Mi is hasonló szituban voltunk a régi főbérlőnkkel, csak nem csótány gondok voltak, hanem más. Ha nem volt szerződés, lehet (sőt inkább valószínű), hogy különböző indokokra hivatkozva nem fogja visszaadni a kauciót. Legfeljebb annyit tudsz csinálni, hogy te pedig "cserébe" nem fizeted be a közüzemi számlákat...jobbat nem tudok. De elhúznék onnan minél hamarabb.
2011. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok leszerződve, akkor lépjetek le! Mondjuk nekem fura, hogy eddig kibírtátok, mi az előző albérletünkből amint a szomszéd elkezdett problémázni, leléptünk. :)
2011. aug. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!